20 комбинации со единствениот пар чизми кој ви треба на минусни температури


20 комбинации со единствениот пар чизми кој ви треба на минусни температури

Со паѓањето на дневните температури под нулата, покрај топлите капути и јакни, мора да внимаваме да одбираме и обувки кои се отпорни на сите надворешни влијанија.

20-kombinacii-so-edinstveniot-par-cizmi-koj-vi-treba-na-minusni-temperaturi-01.jpg

Класичните „жолти чизми“ се популариризираа како модел кој може да се вклопи во секоја зимска, топла и лежерна комбинација.

Изработени од квалитетни материјали, стануваат ултимативен рецепт во модната борба против студенилото.

Се комбинираат со црни хеланки, широки фармерки, како и бели панталони. Одговараат со топол капут, но и со спортска јакна.

Неколку идеи како да се стоплите носејќи ги најудобните чизми кои постојат:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Идеи како да ја носите омилената црна боја во лето (фото) Иако црната боја не важи за летна и многумина ја избегнуваат, сепак има и такви ...
12 лоши стилски навики кои прават да изгледате како маж без вкус Некои мажи едноставно не можат да запомнат дека не се носат црни чевли со бели ч...
23 светкави аутфити со кои ќе блескате на новогодишните забави (фото) Иако многумина не чувствуваат никаква еуфорија за новогодишната вечер, сепак има...