25 идеи за пролетни аутфити со тексас јакна (фото)


25 идеи за пролетни аутфити со тексас јакна (фото)

Иако некои можеби се скептични, сепак тексас јакната навистина одговара на секаква комбинација, а модните блогерки знаат совршено да го покажат тоа.

25-idei-za-proletni-autfiti-so-teksas-jakna-foto-01.jpg

За пролетните денови кога сонцето не е доволно силно за прошетки без јакна, тексас јакните се идеално парче за комплетирање на секоја комбинација.

Со тесни панталони и маичка, врз фустанче, здолниште и блуза, па дури и врз деловен аутфит – за променливите денови ова парче ви е неопходно.

Моделот може да варира – од тесни и кратки до широки и долги тексас јакни – изборот е ваш.

Следните комбинации ќе ве инспирираат и ќе ви докажат дека тексас јакна оди со сè:

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Идеи за машки, пролетни аутфити со тексас јакна (фото) Кежуал облечени или во одело – во комбинација со тексас јакна, има ли подобар пр...
Идеи како да ја носите омилената црна боја во лето (фото) Иако црната боја не важи за летна и многумина ја избегнуваат, сепак има и такви ...
18 пролетни комбинации за жени со стил (фото) Како што стануваат почести сончевите денови, така сè поголема е желбата да ја из...