„Зошто би носеле пелени?“: Твитерџиите го напаѓаат новиот тренд – тексас долна облека
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


„Зошто би носеле пелени?“: Твитерџиите го напаѓаат новиот тренд – тексас долна облека

Најновиот тренд во светот на модата се тексас гаќите кои се продаваат за 300 долари, а твитерџиите не можат да се помират со овој модел.

zoshto-bi-nosele-peleni-tviterdjiite-go-napagjaat-noviot-trend-teksas-dolna-obleka-01.jpg

Модната индустрија отсекогаш била чудна, а досега сме виделе неколку модели на бизарни фармерки, но овојпат отидоа предалеку.

Сега, најновиот тренд се тексас гаќите на Ssense кои чинат околу 300 долари, а наводно можат да се носат над или под панталони, но, дали некој би ги носел?

Веројатно, на блогерките ќе им се допадне овој моден тренд и ќе може да ги видиме како уживаат во него на летните фестивали, но кој друг би ги облекол?

Твитерџиите не можат да престанат да ги критикуваат тексас гаќите за кои велат дека повеќе личат на пелени, а ги опишуваат и како најгрдото и најнеудобното нешто што го виделе.

https://twitter.com/kahying_fu/status/1111952402582626304?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1111952402582626304&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.harpersbazaar.com%2Ffashion%2Fstreet-style%2Fa26995081%2Fexpensive-denim-panties-twitter-reactions%2F

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

20 пати кога ѕвездите носеле секси долна облека наместо нормална облек... Кога сте позната личност може да излезете од дома облечени во било што – буквалн...
Облека вредна 1 милион долари: Најскапите модни парчиња кои Норт Вест ... 5-годишната ќерка на Ким Кардашијан и Канје Вест уште од најмала возраст живее л...
Летен моден тренд: Одело со шорцеви За деновите кога сакате да изгледате деловно, и истовремено шик, оделата со крат...