Бохо стил, впечатливи бои, многу накит – Како изгледаа ѕвездите викендов на Coachella 2019? (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Бохо стил, впечатливи бои, многу накит – Како изгледаа ѕвездите викендов на Coachella 2019? (фото)

Со почетокот на Coachella, официјално е отворена летната сезона на концерти, а ѕвездите започнаа со летниот моден изглед.

boho-stil-vpechatlivi-boi-mnogu-nakit-kako-izgledaa-dzvezdite-vikendov-na-coachella-2019-foto-01.jpg

Иако вистинските ѕвезди треба да се оние кои настапувале на богатата програма на Coachella, сепак, секогаш најголем впечаток оставаат посетителите со нивните впечатливи модни избори.

Ѕвездите кои не го пропуштаат овој настан уживаат да променат неколку бохо, фестивалски аутфити.

Алесандра Амбросио како најголем фан на Coachella, Жизел Бундшен, Кендал и Кајли Џенер, Вини Харлоу, Џиџи Хадид и уште многу модели и блогерки се дел од оние кои оставија моден впечаток.

Како изгледаа ѕвездите викендов на Coachella 2019:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Моден тренд за пролет 2019: Како да носите долги шорцеви? Долгите шорцеви повторно се враќаат во мода, па време е да „прочепкате“ во шкафч...
Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...
Летен моден тренд: Одело со шорцеви За деновите кога сакате да изгледате деловно, и истовремено шик, оделата со крат...