Штиклите кои Моника Белучи не ги соблекува со години, иако важат за демоде (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Штиклите кои Моника Белучи не ги соблекува со години, иако важат за демоде (фото)

Славните жени се секогаш облечени по најнова мода, а не е реткост и да ги диктираат модните трендови. Но, Моника Белучи до ден денес носи едни штикли кои со години важат за демоде.

stiklite-koi-monika-beluci-ne-gi-soblekuva-so-godini-iako-vazat-za-demode-001.jpg

Најубавата жена на денешницата упорно носи „облакодерки“ – од црвени теписи и свечени настани, до дневни, приватни појавувања.

stiklite-koi-monika-beluci-ne-gi-soblekuva-so-godini-iako-vazat-za-demode-1.jpg

Останува верна на црните модели на Christian Louboutin и ги комбинира со миди здолништа, долги фустани, па дури и елегантни панталони.

stiklite-koi-monika-beluci-ne-gi-soblekuva-so-godini-iako-vazat-za-demode-2.jpg

Доказ дека не секогаш мора да го носите она што сите го носат, за да изгледате одлично:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

14 трендови од почетокот на 2000-тите кои не би сакале да се вратат Се срамите ли од некои свои стари модни избори? Некои фотографии засекогаш остан...
8 трендови за плажа со кои е време да се збогуваме и нивна замена со н... Кажете им збогум на огледалните очила за сонце, монокините со отсечоци и бикинит...
7 трендови од 2000-ите кои се враќаат во мода и 7 кои треба да останат... Се сеќавате ли како изгледавте во 2000-ите години и што беше во тренд во тоа вре...