Штиклите кои Моника Белучи не ги соблекува со години, иако важат за демоде (фото)


Штиклите кои Моника Белучи не ги соблекува со години, иако важат за демоде (фото)

Славните жени се секогаш облечени по најнова мода, а не е реткост и да ги диктираат модните трендови. Но, Моника Белучи до ден денес носи едни штикли кои со години важат за демоде.

stiklite-koi-monika-beluci-ne-gi-soblekuva-so-godini-iako-vazat-za-demode-001.jpg

Најубавата жена на денешницата упорно носи „облакодерки“ – од црвени теписи и свечени настани, до дневни, приватни појавувања.

stiklite-koi-monika-beluci-ne-gi-soblekuva-so-godini-iako-vazat-za-demode-1.jpg

Останува верна на црните модели на Christian Louboutin и ги комбинира со миди здолништа, долги фустани, па дури и елегантни панталони.

stiklite-koi-monika-beluci-ne-gi-soblekuva-so-godini-iako-vazat-za-demode-2.jpg

Доказ дека не секогаш мора да го носите она што сите го носат, за да изгледате одлично:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 трендови за плажа со кои е време да се збогуваме и нивна замена со н... Кажете им збогум на огледалните очила за сонце, монокините со отсечоци и бикинит...
7 трендови од 2000-ите кои се враќаат во мода и 7 кои треба да останат... Се сеќавате ли како изгледавте во 2000-ите години и што беше во тренд во тоа вре...
Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...