Моден тренд за пролет 2019: Како да носите долги шорцеви?

Долгите шорцеви повторно се враќаат во мода, па време е да „прочепкате“ во шкафчињата со стара облека.

moden-trend-za-prolet-2019-kako-da-nosite-dolgi-shorcevi-01.jpg

Се сеќавате ли на времето кога носевме тексас шорцеви до колена, а потоа ги заборавивме на неколку години?

Сега долгите шорцеви се повторно во тренд, независно дали се тексас, бициклистички, широки или во комплет со сако.

moden-trend-za-prolet-2019-kako-da-nosite-dolgi-shorcevi-02.jpg

Оваа пролет хит ќе бидат долгите шорцеви, а може да ги носите во најразлични комбинации.

Неколку идеи како да носите долги шорцеви оваа пролет:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ретро моден тренд: Бидете шик во стилот на вашата баба (фото) Трендсетерките во светот се опседнаа со винтиџ парчињата од „орманот на баба“. П...
Нека блеска црвено – одлични идеи за вашиот новогодишен стајлинг (фото) Доколку се двоумите што да облечете за највеселата ноќ во годината, црвената бој...
Тренд што буди носталгија: Џемперот „од баба“ ќе ве топли оваа зима 2021 (фото) Плетка која нè потсетува на детство, на топлата прегратка на баба, на едни минат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg