Идеи за пролетни аутфити на врнежливо време (фото)


Идеи за пролетни аутфити на врнежливо време (фото)

Врнежливото време не е причина да не се облекувате стилски и да изгледате смешно во несоодветни комбинации. 

idei-za-proletni-autfiti-na-vrnezhlivo-vreme-foto-01.jpg

Иако е потешко за комбинирање, сепак постојат опции за правење комбинации со облека соодветна за времето.

Гумените чизми и палтата за дожд се идеални за секоја сезона и може да се комбинираат со најразлични аутфити за стилски изглед.

Во фустанче или фармерки со гумени чизми – со чадор и соодветно палто – ќе изгледате стилски и во тмурните денови.

Во пролет, не дозволувајте дождот да ве ограничи – инспирирајте се од следниве аутфити:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

25 идеи за пролетни аутфити со тексас јакна (фото) Иако некои можеби се скептични, сепак тексас јакната навистина одговара на секак...
25 идеи како да носите чанта со змиски принт (фото) Змискиот принт зема огромен замав во светот на модата, посебно чантите кои може ...
Идеи за машки, пролетни аутфити со тексас јакна (фото) Кежуал облечени или во одело – во комбинација со тексас јакна, има ли подобар пр...