Деловни модни комбинации кои ќе сакате да ги ископирате ова лето (фото)


Деловни модни комбинации кои ќе сакате да ги ископирате ова лето (фото)

Високите температури сигурно ви претставуваат тешкотија при комбинирањето на деловни комбинации.

delovni-modni-kombinacii-koi-kje-sakate-da-gi-iskopirate-ova-leto-foto-01.jpg

Смислувањето стилски деловни комбинации во кои нема да „излудите“ на 30˚С не е воопшто лесно.

Сепак, доколку направите добра организација на облеката која ја имате, можете однапред да смислите добри комбинации.

Долги или миди здолништа со тенки кошули, ѕвонести панталони над глужд со кошула или маичка и сако, долги фустани, во комбинација со сандали – и подготвени сте за летните температури.

Во продолжение ве инспирираме со неколку деловни комбинации за летните денови:

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 модни лекции кои мора да ги знае секоја модерна дама Одберете жена чиј стил ве инспирира. Најдовте некое навистина вредно парче? Купе...
18 модни комбинации за топлите пролетни денови (фото) Иако времето во пролет е променливо, сепак има денови кога температурите се висо...
9 фото докази дека Меган Маркл сака да ги следи и копира аутфитите на ... Откако е со принцот Хари, поранешната актерка сè почесто станува мета на модните...