Деловни модни комбинации кои ќе сакате да ги ископирате ова лето (фото)


Деловни модни комбинации кои ќе сакате да ги ископирате ова лето (фото)

Високите температури сигурно ви претставуваат тешкотија при комбинирањето на деловни комбинации.

delovni-modni-kombinacii-koi-kje-sakate-da-gi-iskopirate-ova-leto-foto-01.jpg

Смислувањето стилски деловни комбинации во кои нема да „излудите“ на 30˚С не е воопшто лесно.

Сепак, доколку направите добра организација на облеката која ја имате, можете однапред да смислите добри комбинации.

Долги или миди здолништа со тенки кошули, ѕвонести панталони над глужд со кошула или маичка и сако, долги фустани, во комбинација со сандали – и подготвени сте за летните температури.

Во продолжение ве инспирираме со неколку деловни комбинации за летните денови:

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

30 модни комбинации во кои ќе ја поминете есента на работа (фото) Есента е период кога е сосема нормално да искомбинирате сандали со мантил или кр...
18 модни комбинации за топлите пролетни денови (фото) Иако времето во пролет е променливо, сепак има денови кога температурите се висо...
Модни трендови од пред 100 години кои се популарни и денес Модата од минатото постојано се враќа, но дали знаете дека некои трендови кои де...