За соблекување без комплекси: Најубавите „конзервативни“ бикини за лето 2019


За соблекување без комплекси: Најубавите „конзервативни“ бикини за лето 2019

Првото одење на плажа за многу жени знае да биде кошмар пропратен со прашања од типот на „како ли сега да се соблечам, којзнае колку ќе ми го критикуваат стомакот, мораше ли и ова лето да бидам неспремна?“

za-soblekuvanje-bez-kompleksi-najubavite-konzervativni-bikini-za-leto-2019-001.jpg

За среќа, постојат „конзервативни“ ретро бикини кои ќе направат да изгледате подобро отколку што можете да замислите.

Долниот дел обично е повисок и го покрива делот од стомакот до папокот, односно најкритичниот.

Без оглед на линијата на телото, килограмите, но и обликот – „конзервативните“ бикини стојат добро на секоја жена:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...
Гол долен дел од градите - бикини тренд за лето 2019 (фото) Неонски бикини или бикини со животински принт, но главен фокус е нетипичниот кро...
Моден хит - Летово сите носат алки со школки за на нога (фото) На една или на двете нозе, нежна или во неколку слоеви и комбинирана со други ал...