10 работи што некогаш ги носевме во лето, а сега треба да ги исфрлиме од нашиот плакар

Тесната облека е вистински непријател на летните горештини. Избегнувајте парчиња кои ја оцртуваат вашата фигура.

10-raboti-shto-nekogash-gi-nosevme-vo-leto-a-sega-mora-da-gi-isfrlime-od-nashiot-plakar-01.jpg

Летото секогаш е одлично време за експериментирање со облеката и ни дава можност да пробаме нови трендови.

Но, летото е и супер време да се ослободиме од некои стари парчиња кои некогаш ни биле омилени, а денес веќе не се во мода.

Ако сакате да изгледате убаво, но и да се чувствувате пријатно во исто време, од плакарот исфрлете ги парчињата што некогаш беа хит, но денес делуваат демоде.

Која облека треба да ја избегнувате во лето?

Црн или бел костим за капење

Внесете боја во вашата облека за на плажа. Избегнувајте бели и црни костими за капење кои се класика, па со кои само ќе се „стопите“ во масата луѓе.

Наместо тоа изберете весели, впечатливи бои – портокалова, лаванда, жолта...

10-raboti-shto-nekogash-gi-nosevme-vo-leto-a-sega-mora-da-gi-isfrlime-od-nashiot-plakar-10.jpg

Облека во црвена боја

Долги години црвената боја беше меѓу омилените на дамите, а ја носеа дури и оние на кои не им одговара на тенот.

Но, црвената боја веќе не е во мода, па затоа оваа (и следните неколку сезони) избегнувајте облека во црвена боја.

Изберете облека во виолетови или розови нијанси, велат стилистите.

10-raboti-shto-nekogash-gi-nosevme-vo-leto-a-sega-mora-da-gi-isfrlime-od-nashiot-plakar-06.jpg

Тесна облека

Избегнувајте парчиња кои ја оцртуваат вашата фигура.

Тесната облека е вистински непријател на летните горештини - може да се залепи за вас, лесно да се појават дамки ако се испотите и да се чувствувате непријатно.

Затоа ова лето избирајте широки и лелеави парчиња.

10-raboti-shto-nekogash-gi-nosevme-vo-leto-a-sega-mora-da-gi-isfrlime-od-nashiot-plakar-08.jpg

Пресечени фармерки

Ретко кој носи фармерките во лето – на летните горештини тие се неподносливи.

Но, ако сепак се решите да ги облечете, изберете класични парчиња, наместо фармерки кои се пресечени и чии ногавици се разресуваат.

И, купете модел од потенок тексас кој ќе биде попријатен за кожата.

10-raboti-shto-nekogash-gi-nosevme-vo-leto-a-sega-mora-da-gi-isfrlime-od-nashiot-plakar-11.jpg

Долна облека од тантела

Во лето е подобро да носите лесна, памучна долна облека, наместо парчиња од тантела.

Овие синтетички материјали само ќе предизвикаат потење и ќе ви го иритираат телото.

Внимавајте и при изборот на градници и избегнувајте модели со потполнки, кои ќе ве потат.

10-raboti-shto-nekogash-gi-nosevme-vo-leto-a-sega-mora-da-gi-isfrlime-od-nashiot-plakar-02.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Нежно жолта е бојата на лето 2023 Оваа нијанса на жолта боја е свежа и неутрална, но не е нападна... Таа е идеален...
Сино-белата кошула на риги е моден хит за лето 2023-та И за на плажа и за лежерни пригоди и за на работа, ова парче облека летово ќе ви...
9 модерни парчиња облека кои ќе ги заменат ретро моделите во вашиот плакар Металик боите се враќаат, розовата боја и Барби трендот заминуваат во историјата...
Модни комбинации во бела боја кои ќе сакате да ги копирате оваа пролет (фото) Оваа пролет облечете се во бело „од глава до пети“. Со доаѓањето на првите ...
Луксузен фустан со 1.350 пердуви за ѕвездата на шоуто „Dubai Bling“, од нашиот дизајнер Златко Јован... „Мене ми беше замислен во боја на лаванда, но Фархана Боди се реши за кралско си...
Работи што ги носиме погрешно во зима (без да размислиме за последиците) Синтетички хулахопки, качулка врз капата... Каде најчесто грешиме кога е во праш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg