9 трендови кои конечно можеме да ги заборавиме
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Архитект 18-02-2020


9 трендови кои конечно можеме да ги заборавиме

Работите кои вчера беа тренд, денес се веќе демоде, и тоа ни се докажало безброј пати досега.

9-trendovi-koi-konecno-mozeme-da-gi-zaboravime-001.jpg

Па, од кои чудни трендови конечно можеме да здивнеме?

1. Фармерки со огромни дупки

9-trendovi-koi-konecno-mozeme-da-gi-zaboravime-01.jpg

2. Екста големи трепки

9-trendovi-koi-konecno-mozeme-da-gi-zaboravime-02.jpg

3. Несредени веѓи

9-trendovi-koi-konecno-mozeme-da-gi-zaboravime-03.jpg

4. Ретро плисирани здолништа

9-trendovi-koi-konecno-mozeme-da-gi-zaboravime-04.jpg

 5. Плетени чизми

9-trendovi-koi-konecno-mozeme-da-gi-zaboravime-05.jpg

6. Пеплум здолништа и фустани

9-trendovi-koi-konecno-mozeme-da-gi-zaboravime-06.jpg

7. Одела како пижама

9-trendovi-koi-konecno-mozeme-da-gi-zaboravime-07.jpg

8. Фустани со ластици

9-trendovi-koi-konecno-mozeme-da-gi-zaboravime-08.jpg

9. Дебели јакни како фустани

9-trendovi-koi-konecno-mozeme-da-gi-zaboravime-09.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Време е за цветни фустани! Со првите сончеви зраци и мирис на пролет во воздухот, се појавува и желбата да ...
14 трендови од почетокот на 2000-тите кои не би сакале да се вратат Се срамите ли од некои свои стари модни избори? Некои фотографии засекогаш остан...
Тренд аларм: Ова лето се носат сандали со дебела штикла Сандалите со дебела штикла се единствените чевли кои ќе ви бидат потребни летово...