Модни трендови од пред 100 години кои се популарни и денес


Модни трендови од пред 100 години кои се популарни и денес

Модата од минатото постојано се враќа, но дали знаете дека некои трендови кои денес ги практикуваме биле популарни пред 100 години?

modni-trendovi-od-pred-100-godini-koi-se-popularni-i-denes-01.jpg

Некои модни парчиња се вистински класици со оглед на тоа што ги носеле модерните дами во 20-иот век.

Свилени пижами како тренди аутфит, чокери, и широки панталони – кои трендови од 20-иот век беа популарни низ последниве години?

Комплети што наликуваат на свилени пижами

modni-trendovi-od-pred-100-godini-koi-se-popularni-i-denes-02.jpg

Фустани со истакнат низок струк

modni-trendovi-od-pred-100-godini-koi-se-popularni-i-denes-03.jpg

Чокер

modni-trendovi-od-pred-100-godini-koi-se-popularni-i-denes-04.jpg

Панталони со широки ногавици

modni-trendovi-od-pred-100-godini-koi-se-popularni-i-denes-05.jpg

Волуменозни мантили

modni-trendovi-od-pred-100-godini-koi-se-popularni-i-denes-06.jpg

Турбан

modni-trendovi-od-pred-100-godini-koi-se-popularni-i-denes-07.jpg

Степенести дизајни

modni-trendovi-od-pred-100-godini-koi-se-popularni-i-denes-08.jpg

Плисирани здолништа

modni-trendovi-od-pred-100-godini-koi-se-popularni-i-denes-09.jpg

Леопардски принт

modni-trendovi-od-pred-100-godini-koi-se-popularni-i-denes-10.jpg

Унисекс одела

modni-trendovi-od-pred-100-godini-koi-se-popularni-i-denes-11.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

6 трендови за плажа за кои нема место во 2020-та Oд марами во силни бои до костими за капење со мрежа, со кои трендови за плажа т...
12 модни грешки кои сите ги правиме Купувате чевли на висока потпетици во кои не е можно да се движите. Носите иста ...
Модни трендови кои ќе ги гледаме насекаде во 2021 Се прогнозира враќање на розова боја и уште поширока распространетост на чевлите...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg