5 црвени работи кои секоја жена треба да ги има


5 црвени работи кои секоја жена треба да ги има

Ако постои една боја со женска моќ и сензуалност, тогаш тоа е црвената.

5-crveni-raboti-koi-sekoja-zena-treba-da-gi-ima-01.jpg

А, секоја жена која сака да изгледа сексапилно, безвременски и елегантно, тогаш неопходно е да ги има овие 5 црвени работи на располагање:

1. Црвен кармин кој одлично ѝ прилега на тенот.

5-crveni-raboti-koi-sekoja-zena-treba-da-gi-ima-02.jpg

2. Црвен лак, кој одговара со карминот.

5-crveni-raboti-koi-sekoja-zena-treba-da-gi-ima-03.jpg

3. Пар црвени шпиц-штикли кои ја разбиваат монотонијата на гардеробата.

5-crveni-raboti-koi-sekoja-zena-treba-da-gi-ima-04.jpg

4. Црвен капут.

5-crveni-raboti-koi-sekoja-zena-treba-da-gi-ima-05.jpg

5. Црвена беретка која дава француски шмек.

5-crveni-raboti-koi-sekoja-zena-treba-da-gi-ima-06.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...
25 идеи како да носите чанта со змиски принт (фото) Змискиот принт зема огромен замав во светот на модата, посебно чантите кои може ...
11 работи кои прават стајлингот да ви изгледа евтино, дури и кога носи... Очилата за сонце ви се изгребани, чевлите исчукани, а не се откажувате од работи...