4 модели на чизми кои веќе сите ги носат оваа есен 2019


4 модели на чизми кои веќе сите ги носат оваа есен 2019

Иако времето е сѐ уште топло и сончево, есента полека ни се приближува, а тоа значи дека е време целосно да им се препуштиме на чизмите и да заборавиме на удобните патики.

4-cizmi-koi-ke-bidat-vo-trend-ovaa-esen+01.jpg

Оваа година во тренд ќе бидат многу необични и интересни чизми, па ќе можете да ѝ се препуштите на вашата креативност и да не дозволите да изгледате здодевно.

Во продолжение погледнете какви чизми веќе преовладуваат по улиците оваа есен:

Чизми со животински принт

4-cizmi-koi-ke-bidat-vo-trend-ovaa-esen+02.jpg

Мартинки

4-cizmi-koi-ke-bidat-vo-trend-ovaa-esen+03.jpg

Високи истуткани чизми

4-cizmi-koi-ke-bidat-vo-trend-ovaa-esen+04.jpg

Ниски винтиџ чизми

4-cizmi-koi-ke-bidat-vo-trend-ovaa-esen+05.jpg

Т. Ѓ. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Проѕирните блузи и кошули се повторно во мода – како да ги носите? (фото) Модните блогерки ни презентираа нов тренд кој никој не очекуваше да се врати во ...
5 модели на чизми кои секоја жена ги посакува оваа есен Трикот во создавањето на перфектен избор на гардероба е во совладувањето на осно...
Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...