4 тренд бои кои ќе ја одбележат модната сезона зима 2019/20


4 тренд бои кои ќе ја одбележат модната сезона зима 2019/20

Секоја година различни бои го доживуваат своето деби. Оваа година „шоуто“ им е целосно препуштено на портокаловата, зелената, виолетовата и розовата.

4-trendovski-boi-koi-ke-ja-odbelezat-ovaa-esen-i-zima+01.jpg

Навикнати сме во есен и зима да носиме поедноставни и неутрални бои но, оваа сезона ќе доминираат силните бои. Насекаде ќе има шаренило од впечатливи и „нападни“ бои.

Во продолжение погледнете кои бои се во тренд оваа есен и зима, според модната индустрија:

Светло портокалова       

4-trendovski-boi-koi-ke-ja-odbelezat-ovaa-esen-i-zima+02.jpg

Ф’стак зелена

4-trendovski-boi-koi-ke-ja-odbelezat-ovaa-esen-i-zima+03.jpg

Виолетова

4-trendovski-boi-koi-ke-ja-odbelezat-ovaa-esen-i-zima+04.jpg

Розова

4-trendovski-boi-koi-ke-ja-odbelezat-ovaa-esen-i-zima+05.jpg

Т. Ѓ. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Проѕирните блузи и кошули се повторно во мода – како да ги носите? (фото) Модните блогерки ни презентираа нов тренд кој никој не очекуваше да се врати во ...
Што симболизираат боите на облеката што ја носите? Која боја симболизира неутралност, која забава, која елеганција, а која невиност...
Кој ќе победи: Модата или зимата? Снегот и ладното време често претставуваат предизвик кога станува збор за вашиот...

Најчитани неделава