4 тренд бои кои ќе ја одбележат модната сезона зима 2019/20
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


4 тренд бои кои ќе ја одбележат модната сезона зима 2019/20

Секоја година различни бои го доживуваат своето деби. Оваа година „шоуто“ им е целосно препуштено на портокаловата, зелената, виолетовата и розовата.

4-trendovski-boi-koi-ke-ja-odbelezat-ovaa-esen-i-zima+01.jpg

Навикнати сме во есен и зима да носиме поедноставни и неутрални бои но, оваа сезона ќе доминираат силните бои. Насекаде ќе има шаренило од впечатливи и „нападни“ бои.

Во продолжение погледнете кои бои се во тренд оваа есен и зима, според модната индустрија:

Светло портокалова       

4-trendovski-boi-koi-ke-ja-odbelezat-ovaa-esen-i-zima+02.jpg

Ф’стак зелена

4-trendovski-boi-koi-ke-ja-odbelezat-ovaa-esen-i-zima+03.jpg

Виолетова

4-trendovski-boi-koi-ke-ja-odbelezat-ovaa-esen-i-zima+04.jpg

Розова

4-trendovski-boi-koi-ke-ja-odbelezat-ovaa-esen-i-zima+05.jpg

Т. Ѓ. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Проѕирните блузи и кошули се повторно во мода – како да ги носите? (фо... Модните блогерки ни презентираа нов тренд кој никој не очекуваше да се врати во ...
5 модели на чанти кои ќе се носат оваа есен 2019 Модните додатоци се неопходни за формирање на добар стил, а секоја сезона дизајн...
11 совети кои треба да ѝ бидат модна заповед на секоја тренди дама Едно од главните правила е да не комбинирате повеќе трендови наеднаш. Едно од...

Најчитани неделава