Бојата која сите блогерки ја носат на почетокот од 2020-та година
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Бојата која сите блогерки ја носат на почетокот од 2020-та година

Мало модно изненадување кое во рок од една недела стана хит.

bojata-koja-site-blogerki-ja-nosat-na-pocetokot-od-2020ta-godina-001.jpg

Не е тајна дека на модната сцена владее минимализам и неутралните бои се хит, но ако судиме по она што го гледаме на Инстаграм на почетокот на 2020-та, зелената нијанса на жалфија може да ја прогласиме за апсолутен хит.

Суптилна е и нежна, па затоа лесно стана доминантна меѓу трендсетерките.

Како сите ја носат нијансата на жалфија?

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Модно парче за сите сезони: Кошула со балон ракави Кошулата е едно од оние модни парчиња кои никогаш не излегуваат од мода. Кошу...
5 модели на чанти кои ќе се носат оваа есен 2019 Модните додатоци се неопходни за формирање на добар стил, а секоја сезона дизајн...
Хит модна комбинација: Женски одела во пастелни бои Во последно време, помеѓу модните трендови сè почесто се наоѓаат женските одела,...

Најчитани неделава