Модни грешки кои ги прават девојките во топлите денови


Модни грешки кои ги прават девојките во топлите денови

Колку и да е топло надвор нема потреба фустанчето од плажа да го носите на работа, плус да ви ѕирка долната облека од него.

8-modni-greshki-koi-devojkite-gi-pravat-vo-toplite-denovi-01.png

Летото е на прагот, а високите температури нѐ тераат да ги извадиме летните парчиња облека од гардероберот.

Искористете го последниот ден од пролетниот попуст до -30% во онлајн продавницата на Fashion Group и освежете го вашиот изглед. За да не погрешите во стајлингот, секогаш имајте ги на ум овие совети.

Најчестите модни грешки во топлите денови:

Транспарентна облека – изгледа добро за на плажа, но не и за во канцеларија.

8-modni-greshki-koi-devojkite-gi-pravat-vo-toplite-denovi-02.jpg

Долна облека што ѕирка – прерамките од градникот што се гледаат се непожелни, особено силиконските.

8-modni-greshki-koi-devojkite-gi-pravat-vo-toplite-denovi-03.jpg

Апостолки – ако не сте во близина на море и песок заборавете ги вашите омилени гумени апостолки, подобар избор се рамните сандали и еспадрилите.

8-modni-greshki-koi-devojkite-gi-pravat-vo-toplite-denovi-04.jpg

Големо деколте и мини – без разлика колку силно грее сонцето не значи да изгледате невкусно. 

8-modni-greshki-koi-devojkite-gi-pravat-vo-toplite-denovi-05.jpg

Претесна облека – ќе ви се покажат испотени дамки во пределот на пазувите и грбот и немате потреба од ваков „сауна“ ефект.

8-modni-greshki-koi-devojkite-gi-pravat-vo-toplite-denovi-06.jpg

Несоодветни работи – прекусото лелеаво фустанче оставете го за на плажа, за деловни средби одберете посоодветни парчиња од природни материјали.

8-modni-greshki-koi-devojkite-gi-pravat-vo-toplite-denovi-07.jpg

Силна шминка и тон парфем – силната шминка заменете ја со поприродна во топлите денови, а силниот парфем со некој лесен и освежителен.

8-modni-greshki-koi-devojkite-gi-pravat-vo-toplite-denovi-08.jpg

Избегнување на црна боја – навистина нема потреба да ја избегнувате црната боја во летото, таа е елегантна и секогаш потребна, одберете само соодветни парчиња во оваа боја.

8-modni-greshki-koi-devojkite-gi-pravat-vo-toplite-denovi-09.jpg

Кликнете ТУКА за да ги одберете вашите нови омилени пролетни парчиња.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Грешки кои ги правите со чевлите заради што имате болки во стапалата Многумина знаат да прават грешки при изборот на чевли само за да изгледаат добро...
10 грешки во изгледот кои ви додаваат години Металик нокти – металик лаковите за нокти се впечатливи, но со тоа привлекуваат ...
7 модни лекции кои мора да ги знае секоја модерна дама Одберете жена чиј стил ве инспирира. Најдовте некое навистина вредно парче? Купе...

Најчитани неделава