12 модни грешки кои сите ги правиме


12 модни грешки кои сите ги правиме

Купувате чевли на висока потпетици во кои не е можно да се движите. Носите иста чанта секој ден затоа што ве мрзи да ги преместите работите од неа.

12-modni-greshki-koi-site-gi-pravime-01.jpg

Можеби сте шопингхоличарка и ги следите сите нови модни трендови, но ако ги правите овие модни грешки тогаш сѐ паѓа во вода.

Сигурни сме дека некои од нив дефинитивно ги правите:

- Носите исти чевли секој ден, иако само балетанки имате 10 прекрасни пара.

- Омиленото парче облека го носите толку често, што изгледа износено.

- Штедите кога е спортската облека во прашање, а таа треба да е квалитетна и кожата да ни дише.

12-modni-greshki-koi-site-gi-pravime-02.jpg

- Комплетно заборавате на накитот.

- Одите до продавница со маицата што ја носите по дома – навистина е нехигиенски.

- Шетате низ град со апосотолки.

- Заборавате да ги испеглате работите.

12-modni-greshki-koi-site-gi-pravime-03.jpg

- Купувате чевли на висока потпетици во кои не е можно да се движите.

- Носите иста чанта секој ден затоа што ве мрзи да ги преместите работите од неа.

- Не ги заменувате работите чиј број не ви одговара.

- Носите ист стајлинг многу често.

- Купувате иста облека како вашата пријателка.

12-modni-greshki-koi-site-gi-pravime-04.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Редење со злато и уште 9 грешки поради кои никогаш нема да бидете модна икона Носите свилена долна облека со тантела за во теретана. Носите црни чевли за секо...
3 модни грешки кои ви додаваат години на изгледот, открива стилист на ѕвездите Дани Мишел e стилист на дел од сестрите Кардашијан – Џенер и нејзините модни сов...
Модни грешки кои ги прават девојките во топлите денови Колку и да е топло надвор нема потреба фустанчето од плажа да го носите на работ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg