8 модни катастрофи кои треба да престанеме да ги правиме на плажа


8 модни катастрофи кои треба да престанеме да ги правиме на плажа

Навистина нема потреба да ги ставите на себе сите тропски модни додатоци што ги имате дома, ниту да се стискате во костим за капење 2 броја помал.

8-modni-katastrofi-koi-treba-da-prestaneme-da-gi-pravime-na-plazha-01.jpg

Летото е при крај и ни преостануваат уште малку топли денови, но со оглед на тоа што сѐ уште може да одиме на плажа добро е да се потсетиме на најголемите модни катастрофи кои можеме да ги направиме на плажа.

Топ 8 модни грешки на плажа:

Носење костим за капење чиј број не ни е соодветен.

8-modni-katastrofi-koi-treba-da-prestaneme-da-gi-pravime-na-plazha-02.jpg

Носење костим за капење кој не прилега на нашето тело и ни ги истакнува маните.

8-modni-katastrofi-koi-treba-da-prestaneme-da-gi-pravime-na-plazha-03.jpg

Носење костим за капење кој наликува на секси долна облека и оддава впечаток дека на плажа одиме за да ловиме потенцијален партнер.

8-modni-katastrofi-koi-treba-da-prestaneme-da-gi-pravime-na-plazha-06.jpg

Шетање со костимот на капење низ градот во кој престојуваме и седење на ручек во ресторан голи.

8-modni-katastrofi-koi-treba-da-prestaneme-da-gi-pravime-na-plazha-07.jpg

Уште 4 грешки на следната страна...Би можело да ве интересира:

12 модни грешки кои сите ги правиме Купувате чевли на висока потпетици во кои не е можно да се движите. Носите иста ...
7 модни трикови од кралицата Ранија од Јордан Кој е нејзиниот трик за женственост? Кој е нејзиниот трик за уникатен изглед? Кр...
Модни трендови од пред 100 години кои се популарни и денес Модата од минатото постојано се враќа, но дали знаете дека некои трендови кои де...

Најчитани неделава