Како дама од минатиот век: Жена секој ден носи фустани од 19-от век (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Како дама од минатиот век: Жена секој ден носи фустани од 19-от век (фото)

Денес во тренд се момчешки фармерки, XXL облека и костими, но Мила е вљубеничка во женствените винтиџ фустани од минатиот век и си ги носи во секојдневието.

kako-dama-od-minatiot-vek-zhena-sekoj-den-nosi-fustani-od-19-ot-vek-foto-01.jpg

Мила Поворознјук е жена од Украина која го сака гламурот и женственоста од минатиот век, па затоа во секојдневието носи фустани од 19-от век.

Иако на многумина ова им звучи чудно, таа вели дека ужива во тоа. Вљубеничка е во дизајните од минатото.

Екставагантни блузи, шапки, винтиџ фустани и корсети се дел од нејзиниот гардеробер.

Повеќе од 74.000 луѓе ја следат на Инстаграм и уживаат во нејзината уникатност. Таа уште од 12-годишна возраст се интересирала за мода и шиела разни работи.

Дел од стајлинзите на Мила:

Повеќе стајлинзи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Време е за цветни фустани! Со првите сончеви зраци и мирис на пролет во воздухот, се појавува и желбата да ...
Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...
Фустани кои нема да сакате да ги соблечете до крајот на летото (фото) За свечени вечерни пригоди или дневни прошетки – сатенските фустани на тенки пре...

Најчитани неделава