Очила за сонце на глава и уште 5 модни грешки кои прават да изгледате како жена без стил

Преполни џебови – изгледате неуредно, плус е небезбедно, може да изгубите нешто.

ochila-za-sonce-na-glava-i-ushte-5-modni-greshki-koi-pravat-da-izgledate-kako-zhena-bez-stil-01.jpg

Често малите работи во изгледот прават голема разлика, па така некои детали иако ви изгледаат неважни може да направат да изгледате како жена без стил.

Модни грешки со кои ќе оставите лош впечаток:

Очила за сонце на глава – тие се направени за заштита на очите, а не за надополнување на вашата фризура, за тоа постојат ленти и други додатоци за коса.

ochila-za-sonce-na-glava-i-ushte-5-modni-greshki-koi-pravat-da-izgledate-kako-zhena-bez-stil-02.jpg

Преполни џебови – изгледате неуредно, плус е небезбедно, може да изгубите нешто.

ochila-za-sonce-na-glava-i-ushte-5-modni-greshki-koi-pravat-da-izgledate-kako-zhena-bez-stil-03.jpg

Хулахопки кои не ви се во иста нијанса со кожата – смешно изгледа бели раце и врат и темни нозе долу (поради темните хулахопки).

ochila-za-sonce-na-glava-i-ushte-5-modni-greshki-koi-pravat-da-izgledate-kako-zhena-bez-stil-04.jpg

Облека која не е во ваш број – ќе ги истакне вашите мани.

ochila-za-sonce-na-glava-i-ushte-5-modni-greshki-koi-pravat-da-izgledate-kako-zhena-bez-stil-05.jpg

Долна облека што ѕирка – не заборавајте долната облека затоа и така се вика, треба да остане под облеката.

ochila-za-sonce-na-glava-i-ushte-5-modni-greshki-koi-pravat-da-izgledate-kako-zhena-bez-stil-06.jpg

Претерување со накитот – вашиот стајлинг ќе изгледа кичесто, одберете помалку, а поефектни парчиња.

ochila-za-sonce-na-glava-i-ushte-5-modni-greshki-koi-pravat-da-izgledate-kako-zhena-bez-stil-07.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 модни трендови кои ќе ги гледаме насекаде во 2022-ра Впечатливите бои ќе бидат хит, особено сината и црвената боја. Носите ли силни б...
6 модни грешки со зимските аутифи кои не треба да ги правите (никогаш) Во ред е љубовта кон XXL парчињата, но тоа не значи дека треба да изгледате како...
Ретро моден тренд: Бидете шик во стилот на вашата баба (фото) Трендсетерките во светот се опседнаа со винтиџ парчињата од „орманот на баба“. П...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg