Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


На плажа и во кафуле: машките „ретро“ боксерки вистински моден хит ова лето

Во летните денови кога топлината веќе не ни остава многу простор за дополнителна и слоевита облека, сакаме парчињата што го сочинуваат нашиот секојдневен изглед да бидат практични, кул и модерни.

Na-plazha-i-vo-kafule-mashkite-retro-bokserki-vistinski-moden-hit-ova-leto 01 630x330.jpg

Топ без ракави или лесна, ленена кошула е најчестиот избор за летните горештини, но со што можеме да ги комбинираме истите, а тоа да не бидат класичните фармерки?

Добрите, квалитетни фармерки посекако се број 1 во модната индустрија, но за волја на вистината се премногу топли за летната сезона.

Одговорот доаѓа директно од машкиот гардеробер и не е ништо друго освен „боксерски шорцеви“.

Удобните шорцеви веќе станаа задолжително летно парче благодарение на најмодерните девојки на Инстаграм, а истите неверојатно потсетуваат на „ретро“ машка долна облека.

Со папучи, високи потпетици, рамни сандали, па дури и патики, боксерскиот шорц ова лето станува најсилниот моден „сојузник“ во секојдневниот живот.

Во продолжение за вас издвоивме низа комбинации кои со својата разновидност ќе задоволат различни модни стилови:

Na-plazha-i-vo-kafule-mashkite-retro-bokserki-vistinski-moden-hit-ova-leto 02 630x945.jpg

Na-plazha-i-vo-kafule-mashkite-retro-bokserki-vistinski-moden-hit-ova-leto 03 630x421.jpg

Na-plazha-i-vo-kafule-mashkite-retro-bokserki-vistinski-moden-hit-ova-leto 04 630x840.jpg

Na-plazha-i-vo-kafule-mashkite-retro-bokserki-vistinski-moden-hit-ova-leto 05 630x946.jpg

Na-plazha-i-vo-kafule-mashkite-retro-bokserki-vistinski-moden-hit-ova-leto 06 630x944.jpg

Na-plazha-i-vo-kafule-mashkite-retro-bokserki-vistinski-moden-hit-ova-leto 07 630x713.jpg

Na-plazha-i-vo-kafule-mashkite-retro-bokserki-vistinski-moden-hit-ova-leto 08 630x772.jpg

Na-plazha-i-vo-kafule-mashkite-retro-bokserki-vistinski-moden-hit-ova-leto 09 630x720.jpg

Na-plazha-i-vo-kafule-mashkite-retro-bokserki-vistinski-moden-hit-ova-leto 10 630x944.jpg

Na-plazha-i-vo-kafule-mashkite-retro-bokserki-vistinski-moden-hit-ova-leto 11 630x750.jpg

Na-plazha-i-vo-kafule-mashkite-retro-bokserki-vistinski-moden-hit-ova-leto 12 630x898.jpg

Мила М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Мала висина, „лоши“ нозе: Докази како облеката може да ви ги сокрие (или истакне) маните на телото Широк струк, мали гради, широки раменици се дел од работите кои славните дами ус...
Розови нијанси, диско естетика: 7 клучни машки модни трендови за лето 2022 година Машката мода веќе одамна не е здодевна, а границите се поместуваат од година во ...
„Зимски волнени фустани... со кратки ракави“: Парчиња облека што жените најмногу ги мразат „Сите блузи во продавниците се кроп-топ. Не можам да најдам нормална блуза!“ ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg