Бела, црна и крем – 10 модни заповеди за лето од Роузи Хантингтон-Вајтли


Бела, црна и крем – 10 модни заповеди за лето од Роузи Хантингтон-Вајтли

Роузи Хантингтон-Вајтли, покрај тоа што е посветена мајка, сопруга и модел, изминативе години е влијателна модна икона на Инстаграм.

bela-crna-i-krem-10-modni-zapovedi-za-leto-001.jpg

Сите се воодушевени од нејзиниот минимализам и модниот ефект кој го постигнува со негова помош.

За ова лето, ова се нејзините 10 модни заповеди:

1. Бели панталони – секогаш и секаде

2. Една предимензионирана кошула е доволна

3. Комбинезон

4. Црна класична чанта

5. Удобни сандали наместо штикли

6. Повеќе атлетски маички

7. Фустан со отворен грб

8. Француски маникир засекогаш

9. Златен накит

10. Ништо без мини црн фустан

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

18 Инстаграм докази дека Каролина Гочева е модна икона Кога станува збор за елегантните пригоди омилена и е ретро нотата и гламурот на ...
Мрежести хулахопки на работа и уште 10 грешки при изборот на хулахопки Нема да ви биде удобно ако хулахопките ви се премали и ве стискаат или преголеми...
Модна еволуција: Какви очила за сонце се носеле низ годините? Очилата за сонце веќе не служат само за нивната примарна функција да штитат од с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg