10 комбинации со облеката, кои ве издаваат дека немате вкус


10 комбинации со облеката, кои ве издаваат дека немате вкус

Зависно од тоа што носите на работа, на состанок или на дејт, вистинскиот избор на облека понекогаш знае да ви даде добра шанса.

10-kombinacii-so-oblekata-koi-ve-izdavaat-deka-nemate-vkus-001.jpg

Сепак, свесно или несвесно многу жени и мажи знаат да погрешат во изборот на облека и со погрешна комбинација да покажат впечаток на личност без стил и моден вкус. 

Секако, стилот се разликува кај секого и никој не очекува сите да бидат облечени во модна униформа, но според непишани правила, некои комбинации едноставно важат за демоде и покажуваат лош вкус. 

Ова се 10 комбинации со облеката кои не смеете да си ги дозволите:

1. Две или повеќе парчиња со животински принт

10-kombinacii-so-oblekata-koi-ve-izdavaat-deka-nemate-vkus-01.jpg

2. Комбинација од две преголеми парчиња облека

10-kombinacii-so-oblekata-koi-ve-izdavaat-deka-nemate-vkus-02.jpg

3. Претерано дречливи панталони

10-kombinacii-so-oblekata-koi-ve-izdavaat-deka-nemate-vkus-03.jpg

4. Комбинација од повеќе трендови

10-kombinacii-so-oblekata-koi-ve-izdavaat-deka-nemate-vkus-04.jpg

5. Нападни чанти

10-kombinacii-so-oblekata-koi-ve-izdavaat-deka-nemate-vkus-05.jpg

6. Премногу впечатливи бои

10-kombinacii-so-oblekata-koi-ve-izdavaat-deka-nemate-vkus-06.jpg

7. Комплетно бел аутфит, наместо комбинација од светли пастелни тонови

10-kombinacii-so-oblekata-koi-ve-izdavaat-deka-nemate-vkus-07.jpg

8. Спојување на џинсот со оксфордки

10-kombinacii-so-oblekata-koi-ve-izdavaat-deka-nemate-vkus-08.jpg

9. Носење пренападни принтови

10-kombinacii-so-oblekata-koi-ve-izdavaat-deka-nemate-vkus-09.jpg

10. Вратоврска која е подолга од струкот

10-kombinacii-so-oblekata-koi-ve-izdavaat-deka-nemate-vkus-10.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

9 парчиња облека кои мажите ги сакаат на жените Кои парчиња облека ги обожаваат мажите на женското тело? На што се „запечатуваат...
9 парчиња женска облека кои на мажите им се привлечни На мажите често им се несфатливи некои трендови кои жените ги следат, но сепак п...
Парчиња облека кои секоја девојка по 25-та година треба веќе да ги поседува До 25-та година девојките веќе почнуваат да градат сопствен стил, но во тој пери...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg