Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


10 анти-трендови кои го уништуваат секој летен аутфит

Лесно е да се изгубите во рапидната промена на летните трендови.

10-anti-trendovi-koi-go-unistuvaat-sekoj-leten-autfit-001.jpg

Ако лани сте купиле мини очила за сонце и кратки шорцеви, ова лето веќе треба да ги фрлите.

Ова се 10 летни трендови кои се прогласени како уништувачи на секој добар летен изглед:

1. Рамни балетанки – заменете со сандали на средна потпетица

10-anti-trendovi-koi-go-unistuvaat-sekoj-leten-autfit-02.jpg

2. Мини очила за сонце – вратете се на авијаторките

10-anti-trendovi-koi-go-unistuvaat-sekoj-leten-autfit-09.jpg

3. Прекратки шорцеви – заменете со модел нешто над колената

10-anti-trendovi-koi-go-unistuvaat-sekoj-leten-autfit-01.jpg

4. Наместо маички со натписи – преферирајте маички со дезен

10-anti-trendovi-koi-go-unistuvaat-sekoj-leten-autfit-04.jpg

5. Сандали врз хулахопки – сепак сандалите се за на боса нога

10-anti-trendovi-koi-go-unistuvaat-sekoj-leten-autfit-05.jpg

6. Тесни хеланки – ослободете ги нозете во широки панталони

10-anti-trendovi-koi-go-unistuvaat-sekoj-leten-autfit-07.jpg

7. Флуоресцентни бои – од неонските нијанси паметен избор е само портокаловата и виолетовата

10-anti-trendovi-koi-go-unistuvaat-sekoj-leten-autfit-06.jpg

8. Тежок накит – заменете со минимализам

10-anti-trendovi-koi-go-unistuvaat-sekoj-leten-autfit-08.jpg

9. Долги маици – ако се тесни, најдобро е да се пократки

10-anti-trendovi-koi-go-unistuvaat-sekoj-leten-autfit-03.jpg

10. Ѕвонарки и тесни фармерки – во тренд се широки фармерки без строга линија

10-anti-trendovi-koi-go-unistuvaat-sekoj-leten-autfit-10.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Избегнувајте блузи со широки ракави и уште 7 модни совети за девојки со пошироки раце и рамена Ракавите од тантела и блузите без прерамки во комбинација со впечатлив накит сек...
Mодели на чевли кои изгледаат одлично на Инстаграм, но не се практични во реалноста Легендарните штикли со црвен ѓон на Louboutin се едни од најпосакуваните и денес...
Розови нијанси, диско естетика: 7 клучни машки модни трендови за лето 2022 година Машката мода веќе одамна не е здодевна, а границите се поместуваат од година во ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg