3 летни аксесоари кои излегоа од мода уште пред да заврши летото


3 летни аксесоари кои излегоа од мода уште пред да заврши летото

Добро одбраните модни детали се важни за добар летен стајлинг. Сепак, трендовите се ризични и се менуваат од ден во ден.

3-letni-aksesoari-koi-izlegoa-od-moda-uste-pred-letoto-da-zavrsi-04.jpg

Летово започна со 3 аксесоари кои ги гледавме насекаде, а уште пред да заврши, веќе се излезени од мода:

1. Очила за сонце со округли стакла

Најдобро е да се задржите до моделите со четириаголни рамки.

3-letni-aksesoari-koi-izlegoa-od-moda-uste-pred-letoto-da-zavrsi-02.jpg

2. Bucket или рибарски шеширчиња

Овој тренд некои го обожаваа, но не беше омилен на многумина, а сега може да му свртиме грб.

3-letni-aksesoari-koi-izlegoa-od-moda-uste-pred-letoto-da-zavrsi-03.jpg

3. Ленти за коса

И венчињата и лентите за во коса ќе одат во заборав. Наместо нив, на модната сцена настапуваат шнолите.

3-letni-aksesoari-koi-izlegoa-od-moda-uste-pred-letoto-da-zavrsi-01.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 модни грешки кои сите ги правиме Купувате чевли на висока потпетици во кои не е можно да се движите. Носите иста ...
Летен моден тренд: Одело со шорцеви За деновите кога сакате да изгледате деловно, и истовремено шик, оделата со крат...
7 модни лекции кои мора да ги знае секоја модерна дама Одберете жена чиј стил ве инспирира. Најдовте некое навистина вредно парче? Купе...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg