Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Мидер, шпицести чевли: 8 модни парчиња кои може да ви наштетат на здравјето

Масивен накит – тој изгледа импресивно, но секогаш постои ризик да го фатите на нешто, да повлечете наеднаш и да се повредите, плус ако ви тежи ја растегнува кожата и ја старее предвреме.

mider-shpicesti-chevli-8-modni-parchinja-koi-mozhe-da-vi-nashtetat-na-zdravjeto-06.jpg

Мидер – корективната долна облека ако не е соодветно избрана може да предизвика иритација на кожата и ако е претесен мидерот, a се носи често, може да доведе до лоша циркулација и отекување на нозете.

mider-shpicesti-chevli-8-modni-parchinja-koi-mozhe-da-vi-nashtetat-na-zdravjeto-07.jpg

Претесни фустани – како и претесната долна облека може да доведе до иритација на кожата, прекин на нормалната циркулација, како и гастроинтестинална вознемиреност ако притиска кај стомакот.

mider-shpicesti-chevli-8-modni-parchinja-koi-mozhe-da-vi-nashtetat-na-zdravjeto-08.jpg

Панталони со висок струк – прават притисок врз стомакот и цревата кога седите.

mider-shpicesti-chevli-8-modni-parchinja-koi-mozhe-da-vi-nashtetat-na-zdravjeto-09.jpg

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

6 модни грешки со зимските аутифи кои не треба да ги правите (никогаш) Во ред е љубовта кон XXL парчињата, но тоа не значи дека треба да изгледате како...
7 модни трендови кои ќе ги гледаме насекаде во 2022-ра Впечатливите бои ќе бидат хит, особено сината и црвената боја. Носите ли силни б...
7 модни парчиња кои е добро да ги купите (половина) број поголеми Кошула – може изгледа добро на вас додека ја пробувате застанати во гардеробата,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg