Панталоните кои се повторно хит – ѝ ласкаат на сечија фигура и визуелно симнуваат до 5kg (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Панталоните кои се повторно хит – ѝ ласкаат на сечија фигура и визуелно симнуваат до 5kg (фото)

Трендовите од 70-те години срамежливо, но сигурно се враќаат на модната сцена. Затоа не нè изненадува фактот што панталоните чии ногавици завршуваат во форма на „ѕвонче“, или уште познати како „ѕвонарки“, во моментов се исклучително популарни.

Pantalonite-koi-i-laskaat-na-secija-figura-01.jpg

Од моделот „ѕвонарки“, сезонава особено популарни се фармерките, растегливите панталоните, но и панталоните наменети за деловни состаноци.

Освен што се модерни и го враќаат оној специфичен, ретро изглед, овие модели се и многу привлечни, бидејќи ѝ ласкаат на сечија женска фигура и визуелно прават да изгледате послабо.

Што мислите за враќањето на ѕвонарките?

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Панталоните со низок шлиц ќе бидат хит оваа есен (фото) За оние похрабрите, панталоните со висок шлиц се вистински моден погодок, но сег...
11 познати дами кои направија модна утка дури и со црн фустан (фото) Дури и црниот фустан со премногу детали, отсечоци и транспарентни делови на себе...
На модната недела во Њујорк имаше најголем број на манекенки со облини досега По долги години „борба“ за поголема застапеност на модели со облини од страна на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg