Мрежести хулахопки на работа и уште 10 грешки при изборот на хулахопки

Хулахопки чиј горен раб ви излегува над фармерките

Горниот дел од хулахопките треба да остане под облеката, ако не сакате да изгледате неуредно.

mrezhesti-hulahopki-na-rabota-i-ushte-10-greshki-pri-izborot-na-hulahopki-08.jpg

Носите хулахопки со погрешна дебелина

Дебелината на хулахопките мора да ја избирате според тоа за која сезона станува збор, исто како што правите со дебелината на другите парчиња облека.

mrezhesti-hulahopki-na-rabota-i-ushte-10-greshki-pri-izborot-na-hulahopki-09.jpg

Избирате црни хулахопки за секоја комбинација

Сметате дека црните хулахопки се основата на сè и дека одговараат со секоја комбинација, но всушност не е така. Мора да мислите и на изборот на боја на чевли, чанта итн.

mrezhesti-hulahopki-na-rabota-i-ushte-10-greshki-pri-izborot-na-hulahopki-10.jpg

Комбинирате храбро на пример светли хулахопки со темни чевли

Ваквите храбри избори оставете ги за модните експерти и не ризикувајте.

mrezhesti-hulahopki-na-rabota-i-ushte-10-greshki-pri-izborot-na-hulahopki-12.jpg

Не носите резервен пар хулахопки, па се шетате со скинати или сошиени хулахопки

Секогаш мора да носите дополнителен пар хулахопки во чантата. Тоа е правило за секоја дама.

mrezhesti-hulahopki-na-rabota-i-ushte-10-greshki-pri-izborot-na-hulahopki-13.jpg

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Нека блеска црвено – одлични идеи за вашиот новогодишен стајлинг (фото) Доколку се двоумите што да облечете за највеселата ноќ во годината, црвената бој...
8 грешки при изборот на чевли (кои може да ви го уништат изгледот) Тесните фармерки и масивните, превисоки чевли не одат најдобро заедно – нозете м...
10 зимски модели на чевли кои одамна не се носат, а сите жени ги имаат Голем процент од изгледот зависи од чевлите со кои ќе ја финиширате комбинацијат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg