10 застарени модни правила кои повеќе нема потреба да ги почитувате

Ако ги избегнувате долгите фустани само затоа што сте ниски, време е да престанете со тоа. Дури и долгиот фустан навистина да прави да изгледате пониско, штом вам ви се допаѓа, не треба да ги слушате другите.

ne-se-kombiniraat-razlichni-printovi-i-ushte-9-modni-pravila-od-minatoto-koi-nema-potreba-da-gi-sledite-01.jpg

До неодамна навистина постоеја многу модни правила кои девојките и жените не си дозволуваа да ги прекршат. Но, храбрите познати жени и модни инфлуенсерки без проблем го прават тоа и ни докажуваат дека овие правила и не се така важни.

Модни правила од минатото кои не мора да ги следите повеќе:

Кроп-топ маичките се само за девојки со рамен стомак

Без разлика дали имате стомаче или затегнати стомачни, можете да изгледате добро со кроп-топ маичка.

Денес постојат толку многу вакви модели, што можете да најдете парче што ќе ви стои добро, без разлика на вашата фигура.

ne-se-kombiniraat-razlichni-printovi-i-ushte-8-modni-pravila-od-minatoto-koi-nema-potreba-da-gi-sledite-02.jpg

Не можете да носите сандали со чорапи

Можеби е малку потешко да ја направите вистинската комбинација, но сандалите и чорапите можат да изгледаат одлично.

ne-se-kombiniraat-razlichni-printovi-i-ushte-8-modni-pravila-od-minatoto-koi-nema-potreba-da-gi-sledite-03.jpg

Комбинезоните не изгледаат женствено и елегантно

Модните инфлуенсерки и познатите дами одново и одново докажуваат дека можете да изгледате женствено и елегантно и во комбинезон. Покрај спортските и лежерните, низ продавниците можете да најдете и многу елегантни модели кои изгледаат навистина добро.

ne-se-kombiniraat-razlichni-printovi-i-ushte-8-modni-pravila-od-minatoto-koi-nema-potreba-da-gi-sledite-04.jpg

Не треба да комбинирате принтови

Како со сандалите и чорапите, може да биде тешко да ја направите вистинската комбинација, но два различни принтови во една модна комбинација можат да изгледаат многу добро.

ne-se-kombiniraat-razlichni-printovi-i-ushte-8-modni-pravila-od-minatoto-koi-nema-potreba-da-gi-sledite-05.jpg

Широката облека не е елегантна

Широки панталони во комбинација со широк џемпер, широко сако, широка кошула… одличен спој на парчиња во кои ќе се чувствувате удобно, а можете да изгледате многу елегантно.

ne-se-kombiniraat-razlichni-printovi-i-ushte-8-modni-pravila-od-minatoto-koi-nema-potreba-da-gi-sledite-06.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

10 модни трендови од 2022-ра година, со кои треба да се збогувате Ќе се збогуваме со тесните, струкирани сакоа и со трендот тексас со тексас, но и...
11 модни трендови кои сега се „ИН“, но во иднина можно е да им се смееме Вреќести панталони и фармерки, бициклистички со сако се само дел од актуелните т...
5 модни гревови кои прават секоја жена да изгледа кич (4-иот е најголем) Моден грев 1: Слепо следење на трендовите. На пример, фармерките со низок струк ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg