Модни лекции кои можеме да ги научиме од славните дами

Со текот на годините, покрај честото менување на стилови и стилисти, дел од ѕвезидте нè научија на одредени модни лекции.

modni-lekcii-koi-mozeme-da-gi-naucime-od-slavnite-dami-001.jpg

Ако ги разгледате темелно нивните изгледи, ќе заклучите дека:

1. Секоја комбинација ќе изгледа подобро, ако го нагласите стуркот, како што тоа го прави Ким Кардашијан.

modni-lekcii-koi-mozeme-da-gi-naucime-od-slavnite-dami-01.jpg

2. Постојат многу пософистицирани нијанси на розовата, а тоа најдобро го знае Блејк Лајвли.

modni-lekcii-koi-mozeme-da-gi-naucime-od-slavnite-dami-02.jpg

3. Клучни се светлите акценти и додатоци, по примерот на Тејлор Свифт.

modni-lekcii-koi-mozeme-da-gi-naucime-od-slavnite-dami-03.jpg

4. Кендал Џенер може да ве научи како да носите фармерки во секоја пригода.

modni-lekcii-koi-mozeme-da-gi-naucime-od-slavnite-dami-04.jpg

5. Црното палто или јакна може да го спаси секој аутфит, тврди Кејт Мос.

modni-lekcii-koi-mozeme-da-gi-naucime-od-slavnite-dami-05.jpg

6. Никол Кидман не се откажува од елегантните тесни ѓердани.

modni-lekcii-koi-mozeme-da-gi-naucime-od-slavnite-dami-06.jpg

7. Доволен е пар впечатливи обетки, по примерот на Ема Вотсон.

modni-lekcii-koi-mozeme-da-gi-naucime-od-slavnite-dami-07.jpg

8. Џенифер Анистон не смета дека кожениот материјал е само за јакни.

modni-lekcii-koi-mozeme-da-gi-naucime-od-slavnite-dami-08.jpg

9. Наоми Кемпбел знае како се носи вештачко крзно.

modni-lekcii-koi-mozeme-da-gi-naucime-od-slavnite-dami-09.jpg

10. Џеј Ло ќе ве научи како да носите неутрални нијанси, а да изгледате впечатливо.

modni-lekcii-koi-mozeme-da-gi-naucime-od-slavnite-dami-10.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

11 модни трендови кои сега се „ИН“, но во иднина можно е да им се смееме Вреќести панталони и фармерки, бициклистички со сако се само дел од актуелните т...
5 модни гревови кои прават секоја жена да изгледа кич (4-иот е најголем) Моден грев 1: Слепо следење на трендовите. На пример, фармерките со низок струк ...
10 модни трендови од 2022-ра година, со кои треба да се збогувате Ќе се збогуваме со тесните, струкирани сакоа и со трендот тексас со тексас, но и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg