10 зимски модели на чевли кои одамна не се носат, а сите жени ги имаат
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


10 зимски модели на чевли кои одамна не се носат, а сите жени ги имаат

Голем процент од изгледот зависи од чевлите со кои ќе ја финиширате комбинацијата, па како што може да ја поправат и најдосадната комбинација, може и да ја уништат најидеалната.

10-modeli-na-zimski-cevli-koi-odamna-ne-se-nosat-a-site-zeni-gi-imaat-001.jpg

Овие 10 зимски модели на чевли одамна не се „во мода,“ а сепак сите жени упорно ги чуваат и носат од навика:

1. Ниски чизми до глуждовите, со заоблен дел околу прстите.

10-modeli-na-zimski-cevli-koi-odamna-ne-se-nosat-a-site-zeni-gi-imaat-01.jpg

2. Ретро чизми со штикла и врвки.

10-modeli-na-zimski-cevli-koi-odamna-ne-se-nosat-a-site-zeni-gi-imaat-02.jpg

3. Ниски чизми под глуждовите, со ремчиња и разни украси.

10-modeli-na-zimski-cevli-koi-odamna-ne-se-nosat-a-site-zeni-gi-imaat-03.jpg

4. Тесни чизми под колената.

10-modeli-na-zimski-cevli-koi-odamna-ne-se-nosat-a-site-zeni-gi-imaat-04.jpg

5. Ниски чизми на полна штикла.

10-modeli-na-zimski-cevli-koi-odamna-ne-se-nosat-a-site-zeni-gi-imaat-05.jpg

6. Нападни декорации на чизмите.

10-modeli-na-zimski-cevli-koi-odamna-ne-se-nosat-a-site-zeni-gi-imaat-06.jpg

7. Високи чизми со тенка штикла.

10-modeli-na-zimski-cevli-koi-odamna-ne-se-nosat-a-site-zeni-gi-imaat-07.jpg

8. Зимски патики на платформа.

10-modeli-na-zimski-cevli-koi-odamna-ne-se-nosat-a-site-zeni-gi-imaat-08.jpg

9. Рамни и тесни чизми кои ги стегаат листовите.

10-modeli-na-zimski-cevli-koi-odamna-ne-se-nosat-a-site-zeni-gi-imaat-09.jpg

10. Прениски или превисоки UGG чизми.

10-modeli-na-zimski-cevli-koi-odamna-ne-se-nosat-a-site-zeni-gi-imaat-10.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 модели на чанти кои ќе се носат оваа есен 2019 Модните додатоци се неопходни за формирање на добар стил, а секоја сезона дизајн...
5 модели на чанти кои ќе ја обележат пролетта 2017 Во текот на пролетта, најважната споредна работа во женската гардероба ќе се нос...
5 модели на обувки кои сите девојки ги носат оваа пролет Доаѓањето на потопли денови дава можност да се експериментира со разни обувки - ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg