Избор на хулахопки и уште 8 трикови како Кејт Мидлтон секогаш успева да изгледа беспрекорно

Отпорна е на трендови, а сепак вешто ги следи. Елеганцијата ѝ е второ име, дури и кога носи опуштени комбинации.

kako-kate-midleton-sekogas-uspeva-da-izgleda-besprekorno-001.jpg

Кои се триковите со кои Кејт Мидлтон успева секогаш да изгледа беспрекорно?

- Кога носи хулахопки, максимално ги приспособува со тонот на чевлите.

kako-kate-midleton-sekogas-uspeva-da-izgleda-besprekorno-01.jpg

kako-kate-midleton-sekogas-uspeva-da-izgleda-besprekorno-02.jpg

- Кога бира чевли – бира квалитет и класика.

kako-kate-midleton-sekogas-uspeva-da-izgleda-besprekorno-03.jpg

- Кога треба да воодушеви – се облекува монохроматски.

kako-kate-midleton-sekogas-uspeva-da-izgleda-besprekorno-04.jpg

- Вешто ги комбинира дизајнерските парчиња со облека од поевтини брендови.

kako-kate-midleton-sekogas-uspeva-da-izgleda-besprekorno-05.jpg

- Секогаш внимателно бира што ќе стави на косата. Во спротивно, ја остава пуштена.

kako-kate-midleton-sekogas-uspeva-da-izgleda-besprekorno-06.jpg

- Се држи до старото правило дека чантата мора да одговара со чевлите.

kako-kate-midleton-sekogas-uspeva-da-izgleda-besprekorno-07.jpg

- Малите чантички имаат предност.

kako-kate-midleton-sekogas-uspeva-da-izgleda-besprekorno-08.jpg

- Сочуваната облека некогаш е подобра од нова.

kako-kate-midleton-sekogas-uspeva-da-izgleda-besprekorno-09.jpg

- Одбира спектакуларни детали за свечени настани.

kako-kate-midleton-sekogas-uspeva-da-izgleda-besprekorno-10.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Розови нијанси, диско естетика: 7 клучни машки модни трендови за лето 2022 година Машката мода веќе одамна не е здодевна, а границите се поместуваат од година во ...
20 идеи за дневни модни комбинации кога патувате во лето Патувате во некој прекрасен град во лето и не знаете што да облечете? Тогаш од к...
12 ситници во изгледот кои играат улога за впечатокот кој го оставате Облеката во излогот секогаш изгледа беспрекорно, но дури и тоа не значи дека на ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg