Како Адам Сендлер стана „модна икона“ на годината? (фото)

Комичниот Адам Сендлер, со својот моден стил, кој главно опфаќа широки маици и шорцеви, стана неочекувана инспирација за многу модни брендови во 2021-ва година, а воедно беше и најпребаруваната славна личност на Google, кога се работи за стилот на облекување.

kako-adam-sendler-stana-modna-ikona-na-godinata-09.jpg

Вог го прогласи за стилска икона на годината и со тоа Адам Сендлер ги победи Хери Стајлс, Лизо и Бритни Спирс на листата за најпребарувани модни икони.

kako-adam-sendler-stana-modna-ikona-na-godinata-02.jpg

На многумина оваа титула им беше неочекувана, бидејќи актерот изминатите 12 месеци не се одвои од своите широки, кошаркарски шорцеви.

kako-adam-sendler-stana-modna-ikona-na-godinata-01.jpg

Сендлер е официјален амбасадор на „стилот во пандемија“ и токму тоа го издвои од сите.

Како што наведува и самиот Вог, истовремено е и моден антихерој. Достигна такво ниво на успех, што може да живее по своите стандарди на стилот, кои се ниски, но удобни.

kako-adam-sendler-stana-modna-ikona-na-godinata-03.jpg

kako-adam-sendler-stana-modna-ikona-na-godinata-04.jpg

kako-adam-sendler-stana-modna-ikona-na-godinata-05.jpg

kako-adam-sendler-stana-modna-ikona-na-godinata-06.jpg

kako-adam-sendler-stana-modna-ikona-na-godinata-07.jpg

kako-adam-sendler-stana-modna-ikona-na-godinata-08.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

11 модни трендови кои сега се „ИН“, но во иднина можно е да им се смееме Вреќести панталони и фармерки, бициклистички со сако се само дел од актуелните т...
5 модни гревови кои прават секоја жена да изгледа кич (4-иот е најголем) Моден грев 1: Слепо следење на трендовите. На пример, фармерките со низок струк ...
10 модни трендови од 2022-ра година, со кои треба да се збогувате Ќе се збогуваме со тесните, струкирани сакоа и со трендот тексас со тексас, но и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg