7 модни трендови кои ќе ги гледаме насекаде во 2022-ра
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


7 модни трендови кои ќе ги гледаме насекаде во 2022-ра

Впечатливите бои ќе бидат хит, особено сината и црвената боја. Носите ли силни бои?

7-modni-trendovi-koi-kje-gi-gledame-nasekade-vo-2022-ra-01.jpg

Нова година и нови модни трендови. Што ќе ни донесе оваа 2022-ра на модната сцена?

Според стилистите, во фокус ќе биде враќање на винтиџ парчиња од 90-тите и почетокот на 2000-тите.

Модни трендови кои ќе ги гледаме насекаде:

Моќни женски костими во бои, од убави материјали и со храбри дезени, кои даваат професионален изглед.

7-modni-trendovi-koi-kje-gi-gledame-nasekade-vo-2022-ra-02.jpg

Облека од еко-френдли материјали и заштита на природата со користење на стари парчиња облека од гардероберот на нашите баби.

7-modni-trendovi-koi-kje-gi-gledame-nasekade-vo-2022-ra-06.jpg

Вреќеститe, широки фармерки со понизок струк ќе ја задржат популарноста и годинава, како што беше во 2021-ва.

7-modni-trendovi-koi-kje-gi-gledame-nasekade-vo-2022-ra-07.jpg

Храбри парчиња накит како ѓердани и прстени од кои не можете да го тргнете погледот и со кои ќе оставите силен впечаток секаде, но со умерена комбинација, не претерано.

7-modni-trendovi-koi-kje-gi-gledame-nasekade-vo-2022-ra-09.jpg

Сите ќе носат џемпери-кардигани, а ќе се носат дури и како замена за јакна.

7-modni-trendovi-koi-kje-gi-gledame-nasekade-vo-2022-ra-10.jpg

Класичните панталони со широки ногавици ќе настапат уште посилно на модната сцена и колку пошироки, толку подобро.

7-modni-trendovi-koi-kje-gi-gledame-nasekade-vo-2022-ra-002.jpg

Впечатливите бои ќе бидат хит, особено сината и црвената боја.

7-modni-trendovi-koi-kje-gi-gledame-nasekade-vo-2022-ra-12.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

6 трендови за плажа за кои нема место во 2020-та Oд марами во силни бои до костими за капење со мрежа, со кои трендови за плажа т...
Модни трендови кои ќе ги гледаме насекаде во 2021 Се прогнозира враќање на розова боја и уште поширока распространетост на чевлите...
12 модни грешки кои сите ги правиме Купувате чевли на висока потпетици во кои не е можно да се движите. Носите иста ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg