7 модни трендови кои ќе ги гледаме насекаде во 2022-ра

Впечатливите бои ќе бидат хит, особено сината и црвената боја. Носите ли силни бои?

7-modni-trendovi-koi-kje-gi-gledame-nasekade-vo-2022-ra-01.jpg

Нова година и нови модни трендови. Што ќе ни донесе оваа 2022-ра на модната сцена?

Според стилистите, во фокус ќе биде враќање на винтиџ парчиња од 90-тите и почетокот на 2000-тите.

Модни трендови кои ќе ги гледаме насекаде:

Моќни женски костими во бои, од убави материјали и со храбри дезени, кои даваат професионален изглед.

7-modni-trendovi-koi-kje-gi-gledame-nasekade-vo-2022-ra-02.jpg

Облека од еко-френдли материјали и заштита на природата со користење на стари парчиња облека од гардероберот на нашите баби.

7-modni-trendovi-koi-kje-gi-gledame-nasekade-vo-2022-ra-06.jpg

Вреќеститe, широки фармерки со понизок струк ќе ја задржат популарноста и годинава, како што беше во 2021-ва.

7-modni-trendovi-koi-kje-gi-gledame-nasekade-vo-2022-ra-07.jpg

Храбри парчиња накит како ѓердани и прстени од кои не можете да го тргнете погледот и со кои ќе оставите силен впечаток секаде, но со умерена комбинација, не претерано.

7-modni-trendovi-koi-kje-gi-gledame-nasekade-vo-2022-ra-09.jpg

Сите ќе носат џемпери-кардигани, а ќе се носат дури и како замена за јакна.

7-modni-trendovi-koi-kje-gi-gledame-nasekade-vo-2022-ra-10.jpg

Класичните панталони со широки ногавици ќе настапат уште посилно на модната сцена и колку пошироки, толку подобро.

7-modni-trendovi-koi-kje-gi-gledame-nasekade-vo-2022-ra-002.jpg

Впечатливите бои ќе бидат хит, особено сината и црвената боја.

7-modni-trendovi-koi-kje-gi-gledame-nasekade-vo-2022-ra-12.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

11 модни трендови кои сега се „ИН“, но во иднина можно е да им се смееме Вреќести панталони и фармерки, бициклистички со сако се само дел од актуелните т...
9 модни трендови кои ќе бидат хит во 2023 година (и ќе ги гледаме насекаде) Тренд: Безвременските парчиња со широк крој, кои личат како да сте ги извлекле о...
10 совети при изборот на јакна и капут за тренди изглед во студените денови Мантил направен од кожа или друг впечатлив материјал, наместо од класичен матери...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg