7 модни грешки со кои го истакнувате опуштеното стомаче

Светкави фустани кои со блесокот го привлекуваат вниманието на проблематичните делови.

7-modni-greshki-so-koi-go-istaknuvate-opushtenoto-stomache-01.jpg

Голем дел од жените имаат опуштено стомаче и мака мачат како да го сокријат.

Но, понекогаш погрешните модни избори прават всушност повеќе да го истакнат.

Модни грешки со кои жените го истакнуваат опуштеното стомаче:

Стомак затегнат со голем ремен – да, вашиот струк ќе изгледа потесно, но „вишокот“ ќе биде видлив долу.

7-modni-greshki-so-koi-go-istaknuvate-opushtenoto-stomache-02.jpg

Претенок, растеглив материјал кој оцртува сè – добар е за истакнување на облините, но само кога немате нешто што сакате да го сокриете.

7-modni-greshki-so-koi-go-istaknuvate-opushtenoto-stomache-03.jpg

Набори и екстра волумен кај абдоменот – мислејќи дека на овој начин ќе го сокриете стомакот, вие всушност додавате волумен.

7-modni-greshki-so-koi-go-istaknuvate-opushtenoto-stomache-04.jpg

Погрешно акцентирање на струкот со линија поставена подолу од што треба, која всушност го нагласува стомакот.

7-modni-greshki-so-koi-go-istaknuvate-opushtenoto-stomache-05.jpg

Стомакот е во фокус со фустани во силна боја што исцртуваат.

7-modni-greshki-so-koi-go-istaknuvate-opushtenoto-stomache-06.jpg

Светкави фустани кои со блесокот го привлекуваат вниманието на проблематичните делови.

7-modni-greshki-so-koi-go-istaknuvate-opushtenoto-stomache-07.jpg

Неуспешни отсечоци или комбинации на материјал во пределот на стомакот, кои го влечат фокусот токму таму.

7-modni-greshki-so-koi-go-istaknuvate-opushtenoto-stomache-08.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 модни гревови кои прават секоја жена да изгледа кич (4-иот е најголем) Моден грев 1: Слепо следење на трендовите. На пример, фармерките со низок струк ...
10 грешки во носењето и грижата за облеката (кои речиси сите ги правиме, а ја оштетуваат облеката) Грешка: Лененета облека ја пеглате кога е сосема сува – ленот е материјал кој е ...
9 модни грешки поради кои си го уништувате имиџот во очите на другите Носите фармерки со отсечоци, кои ви се докинале од што се многу износени. Носите...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg