7 модни правила за во 2022-ра да изгледате кул во секоја ситуација

Украдете идеи од момчешкиот стил – ако ви се допаѓа некое машко парче, облечете го и искомбинирајте го со женствени парчиња облека или додатоци.

7-modni-pravila-za-vo-2022-ra-da-izgledate-kul-vo-sekoja-situacija-01.jpg

Можете да ги купите сите стилски парчиња за сезоната и повторно да не изгледате стилски.

Важно е да следите неколку едноставни модни правила за да изградите добар стил.

Трикови како во 2022-ра да бидете кул секогаш и секаде:

Класичното не мора да биде здодевно – класичната комбинација освежете ја со некој тренди детаљ како чизми со масивен ѓон на пример.

7-modni-pravila-za-vo-2022-ra-da-izgledate-kul-vo-sekoja-situacija-02.jpg

Украдете идеи од момчешкиот стил – ако ви се допаѓа некое машко парче, облечете го и искомбинирајте го со женствени парчиња облека или додатоци.

7-modni-pravila-za-vo-2022-ra-da-izgledate-kul-vo-sekoja-situacija-03.jpg

Секогаш размрдувајте ги аутфитите со силна боја – секојдневниот изглед не мора да ви биде здодевен, со правилно комбинирање можете совршено да износите секаква боја.

7-modni-pravila-za-vo-2022-ra-da-izgledate-kul-vo-sekoja-situacija-04.jpg

Запомнете дека стилот е во деталите – истата облека може да изгледа различно само со промена на малите, тренди детали.

7-modni-pravila-za-vo-2022-ra-da-izgledate-kul-vo-sekoja-situacija-05.jpg

Проучете го својот карактер и тело и сфатете што ви прилега најдобро – нема потреба од копирање на ѕвезди и инфлуенсерки.

7-modni-pravila-za-vo-2022-ra-da-izgledate-kul-vo-sekoja-situacija-06.jpg

И во темен аутфит може да изгледате впечатливо – ако направите добар контраст на текстури или изберете впечатлив дезен.

7-modni-pravila-za-vo-2022-ra-da-izgledate-kul-vo-sekoja-situacija-07.jpg

Бидете слободни и самоуверени во комбинирањето – што и да носите ќе изгледате непривлечно, ако не се чувствувате удобно во него, најважна е самодовербата.

7-modni-pravila-za-vo-2022-ra-da-izgledate-kul-vo-sekoja-situacija-08.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 модни гревови кои прават секоја жена да изгледа кич (4-иот е најголем) Моден грев 1: Слепо следење на трендовите. На пример, фармерките со низок струк ...
11 модни трендови кои сега се „ИН“, но во иднина можно е да им се смееме Вреќести панталони и фармерки, бициклистички со сако се само дел од актуелните т...
10 модни трендови од 2022-ра година, со кои треба да се збогувате Ќе се збогуваме со тесните, струкирани сакоа и со трендот тексас со тексас, но и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg