Еден модел на женски чевли кој ќе ја одбележи 2022 (фото)

Следејќи го стилот на познатите трендсетерки и модни блогерки, како и модната сцена и уличната мода, можеби сте забележале дека веќе неколку недели во нивните гардеробери доминира еден модел на чевли.

Cevlite-koi-ke-ja-odbelezat-2022-01.jpg

Станува збор за елегантни потпетици со отворен дел кај петата кои се со потпис на познатиот бренд Saint Laurent, а доаѓаат во шест комбинации во различни бои и материјали.

Се карактеризираат со метален шпиц кој на чевлите им дава модерен печат и покрај едноставниот, дури и ретро дизајн.

Овие сандали со ниски потпетици и ремен на петицата го добија името Веспер, а направени се или од лакирана кожа или од твид во црна, бела и црвена боја со сребрен, златен или црн металик горен дел.

Цената на Веспер моделот на чевли се движи од 745 до 795 долари, совршени како за секојдневни, лежерни комбинации, така и за вечерни, поформални комбинации.

Можат да се комбинираат со мини или миди кожено здолниште, тесни панталони или фармерки, интересни блузи и класични јакни, како и костуми од твид.

Можностите се многубројни, па не е ни чудо што шик штиклите Веспер ги освоија срцата на љубителите на модата.

Ова дефинитивно е модел на чевли што ќе го гледаме насекаде во 2022:

https://www.instagram.com/p/CXtQga2t3Vf/

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ледено сина сенка за очи – Моден тренд што ги освои и македонските дами (фото) Сината сенка за очи е вистински тренд оваа есен. Бојата по која беа препознатлив...
Mодели на чевли кои изгледаат одлично на Инстаграм, но не се практични во реалноста Легендарните штикли со црвен ѓон на Louboutin се едни од најпосакуваните и денес...
20 идеи за дневни модни комбинации кога патувате во лето Патувате во некој прекрасен град во лето и не знаете што да облечете? Тогаш од к...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg