9 модни грешки поради кои си го уништувате имиџот во очите на другите

Носите фармерки со отсечоци, кои ви се докинале од што се многу износени. Носите ластичиња за коса на раката.

9-modni-greshki-poradi-koi-si-go-unishtuvate-imidjot-vo-ochite-na-drugite-01.jpg

За да оставите добар впечаток треба да изгледате уредно и да не претерувате со одредени работи во стајлингот, како што е голотијата или модните додатоци.

Модни грешки што ви го уништуваат имиџот:

Комбинирате многу разголени парчиња облека наеднаш

9-modni-greshki-poradi-koi-si-go-unishtuvate-imidjot-vo-ochite-na-drugite-08.jpg

„Брендирани“ сте од глава до петици – поточно бирате парчиња само со впечатливи логоа

9-modni-greshki-poradi-koi-si-go-unishtuvate-imidjot-vo-ochite-na-drugite-07.jpg

Носите ластичиња за коса на раката                        

9-modni-greshki-poradi-koi-si-go-unishtuvate-imidjot-vo-ochite-na-drugite-05.jpg

Носите фармерки со отсечоци, кои ви се докинале од што се многу износени

9-modni-greshki-poradi-koi-si-go-unishtuvate-imidjot-vo-ochite-na-drugite-04.jpg

Правите пренападен маникир, кој изгледа кич

9-modni-greshki-poradi-koi-si-go-unishtuvate-imidjot-vo-ochite-na-drugite-03.jpg

Уште 4 модни грешки на следната страна...Би можело да ве интересира:

6 модни грешки со зимските аутифи кои не треба да ги правите (никогаш) Во ред е љубовта кон XXL парчињата, но тоа не значи дека треба да изгледате како...
10 грешки во носењето и грижата за облеката (кои речиси сите ги правиме, а ја оштетуваат облеката) Грешка: Лененета облека ја пеглате кога е сосема сува – ленот е материјал кој е ...
Сестрата на Нашата Беквалац - кул Србинка со одличен моден стил, двапати се развела од истиот маж (ф... Кристина Беквалац 2 пати била во брак со истиот маж и двапати се развела од него...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg