Впечатливата вратоврска му е заштитен знак на нашиот презентер на вести Борислав Тноковски (фото)

Постојано го гледаме на вестите на Канал 5 телевизија, а еден детаљ од неговите аутфити секогаш паѓа во очи. Дали и вие сте ги забележале неговите уникатни вратоврски? Дефинитивно му се омилен моден додаток.

vpechatlivata-vratovrska-mu-e-zashtiten-znak-na-nashiot-prezenter-na-vesti-borislav-tnokovski-foto-01.jpg

Борислав Тноковски е едно од најпрепознатливите ТВ лица кај нас. Години наназад е на малите екрани, секогаш со внимателно одбрани стајлинзи, од кои највпечатлив детаљ му се вратоврските.

Носи костими во темно сини, сиви и крем нијанси, а вратоврските секогаш му се или со впечатлив дезен или во силна боја како жолта и зелена.

Македонскиот ТВ водител и презентер во 2008 година дипломирал на Универзитетот „Кирил и Методиј“ на катедрата за шпански јазик и литература.

Во својата кариера има работено како водител на Радио Метрополис и телевизијата Канал 5, каде моментално е презентер на информативната програма.

Неговите модни комбинации кога се појавува на вестите на Канал 5 телевизија:

С. С. | Црнобело / фото: Вести Канал 5

Би можело да ве интересира:

Папарацо фотки на македонски Инстаграм профил: Уличната мода во Скопје Уличната мода во нашиот главен град низ објективот на Инстаграм профилот „Скопја...
Ледено сина сенка за очи – Моден тренд што ги освои и македонските дами (фото) Сината сенка за очи е вистински тренд оваа есен. Бојата по која беа препознатлив...
Кроп-топот од ZARА so 3D цветови на градите е хит за лето 2022 – само храбрите девојки знаат да го н... Чини 2.290 денари и е само за храбри девојки - како да го носите ZARA кроп-топот...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg