Како стојат истите модни парчиња на слаба девојка vs. на девојка со облини (фото)

Тие изгледаат сосема поинаку, но изгледаат подеднакво привлечно во истите модни парчиња.

kako-stojat-istite-modni-parchinja-na-slaba-devojka-vs-na-devojka-so-oblini-foto-01.jpg

Денис Мерцедес и Мариа Кастеланос се две другарки, модни блогерки, кои промовираат позитивност кон сите типови на тело.

Тие позираат и се снимаат облечени во исти парчиња облека и покажуваат како изгледаат тие на различни типови на тело.

Денис е девојка со облини, додека Мариа е слаба девојка. На која ѝ стои подобро, според вас?

Исти модни парчиња на различен тип на девојки:

Повеќе споредби на следната страна...Би можело да ве интересира:

6 модни грешки со зимските аутифи кои не треба да ги правите (никогаш) Во ред е љубовта кон XXL парчињата, но тоа не значи дека треба да изгледате како...
7 модни парчиња кои е добро да ги купите (половина) број поголеми Кошула – може изгледа добро на вас додека ја пробувате застанати во гардеробата,...
13 модни трикови со кои Џеј Ло на 52 години е секси и неодолива (секогаш и секаде) Често носи креации со голи раменици – и на овој начин изгледа нежно и женствено,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg