Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Дали зелените фармерки се неочекуваниот тренд за пролет 2022?

Знаеме дека зелената е бојата на сезоната, но не знаевме дека ќе се врати во облик на фармерки кои по малку потсетуваат на модата во раните 2000-ти.

dali-zelenite-farmerki-se-neocekuvaniot-trend-za-prolet-leto-2022-001.jpg

Фармерките се парче облека што го носиме секој ден, без разлика дали се светли или темни, тесни или широки. Но, сега започнува доминацијата на зелените модели со нешто пошироки ногавици.

Во понудата на „street“ брендовите ги има во повеќе модели, нијанси и кроеви, а дел од девојките веќе ги искористија за да направат впечатливи комбинации:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 парчиња облека на кои вреди да потрошите пари + 5 на кои можете да заштедите Навистина вреди да дадете повеќе пари за чанта – ја носите постојано и веројатно...
9 трикови со кои ќе одберете квалитетна чанта што изгледа луксузно, дури и во „евтина“ продавница Одбирајте модели кои немаат многу украси, како и модели кои можете да ги вметнет...
8 грешки кои жените ги прават кога носат фармерки во зима Некој би рекол, што може да тргне наопаку кога се носи наједноставното парче обл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg