13 трендови кои конечно ги заборавивме, но повторно се вратија во 2022-ра

Како што знаеме, модата е циклична и постојано истите трендови се менуваат и враќаат на модната сцена.

13-trendovi-koi-taman-gi-zaboravivme-i-se-vratija-vo-2022ra-001.jpg

Кога таман мислевме дека им помина модата и времето, овие 13 трендови беа дочекани со „ширум отворени раце“ во 2022-ра година:

Пластичен накит

13-trendovi-koi-taman-gi-zaboravivme-i-se-vratija-vo-2022ra-01.jpg

Хеланки-ѕвонарки

13-trendovi-koi-taman-gi-zaboravivme-i-se-vratija-vo-2022ra-02.jpg

Широки фармерки

13-trendovi-koi-taman-gi-zaboravivme-i-se-vratija-vo-2022ra-03.jpg

Комбинезони

13-trendovi-koi-taman-gi-zaboravivme-i-se-vratija-vo-2022ra-04.jpg

Кожени мантили и сакоа

13-trendovi-koi-taman-gi-zaboravivme-i-se-vratija-vo-2022ra-05.jpg

Минијатурни чантички

13-trendovi-koi-taman-gi-zaboravivme-i-se-vratija-vo-2022ra-06.jpg

Карирани здолништа

13-trendovi-koi-taman-gi-zaboravivme-i-se-vratija-vo-2022ra-07.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

11 модни трендови кои сега се „ИН“, но во иднина можно е да им се смееме Вреќести панталони и фармерки, бициклистички со сако се само дел од актуелните т...
5 модни гревови кои прават секоја жена да изгледа кич (4-иот е најголем) Моден грев 1: Слепо следење на трендовите. На пример, фармерките со низок струк ...
10 популарни модни трендови кои потекнуваат уште од 1960-тите Знаевте ли дека високите бели чизми, големите очила за сонце и облеката со впеча...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg