13 трендови кои конечно ги заборавивме, но повторно се вратија во 2022-ра

Како што знаеме, модата е циклична и постојано истите трендови се менуваат и враќаат на модната сцена.

13-trendovi-koi-taman-gi-zaboravivme-i-se-vratija-vo-2022ra-001.jpg

Кога таман мислевме дека им помина модата и времето, овие 13 трендови беа дочекани со „ширум отворени раце“ во 2022-ра година:

Пластичен накит

13-trendovi-koi-taman-gi-zaboravivme-i-se-vratija-vo-2022ra-01.jpg

Хеланки-ѕвонарки

13-trendovi-koi-taman-gi-zaboravivme-i-se-vratija-vo-2022ra-02.jpg

Широки фармерки

13-trendovi-koi-taman-gi-zaboravivme-i-se-vratija-vo-2022ra-03.jpg

Комбинезони

13-trendovi-koi-taman-gi-zaboravivme-i-se-vratija-vo-2022ra-04.jpg

Кожени мантили и сакоа

13-trendovi-koi-taman-gi-zaboravivme-i-se-vratija-vo-2022ra-05.jpg

Минијатурни чантички

13-trendovi-koi-taman-gi-zaboravivme-i-se-vratija-vo-2022ra-06.jpg

Карирани здолништа

13-trendovi-koi-taman-gi-zaboravivme-i-se-vratija-vo-2022ra-07.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

5 трендови за диоптерски очила кои во 2023-та ќе ги гледате насекаде Проѕирни рамки за очила: Овие очила се совршени за миговите кога сакате вашата ш...
13 модни трендови за пролет 2023 (директно од модните писти) Хит бои за пролет 2023 година ќе бидат виолетова, црвена и жолта во нијанса на л...
Немојте секогаш да користите машина за сушење и уште 6 трикови со кои облеката ќе ви трае многу подо... Немојте непотребно да ја перете облеката на високи температури, кога сте во можн...
10 ѕвезди кои си ја нашле модната формула и не ја менуваат Секој си има омилено парче облека или омилен модел на фустан и одбива да го пром...
7 актуелни модни трендови во 2023 (на кои ќе се смееме за некоја година) Од комбинација на карго панталони со високи потпетици до модели со чудни отсечоц...
Имањето стил не значи „здолниште и високи потпетици“ - модни тајни кои стилистите ги чуваат само за ... Ќе се согласиме: ништо не се менува толку брзо како што се менуваат модните трен...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg