9 трикови со кои ќе одберете квалитетна чанта што изгледа луксузно, дури и во „евтина“ продавница

Одбирајте модели кои немаат многу украси, како и модели кои можете да ги вметнете и во лежерни, и во посвечени комбинации.

kako-da-odberete-kvalitetna-chanta-shto-izgleda-luksuzno-duri-i-vo-evtina-prodavnica-01.jpg

Можеби квалитетот на брендираните чанти не се споредува со поевтините, но кога станува збор за изглед, не мора да трошите цело богатство.

Дури и евтината чанта може да изгледа луксузно, а ако обрнете внимание на некои детали, можете да најдете и модел со релативно добар квалитет.

Па, како да одберете поквалитетна чанта што изгледа луксузно, дури и во евтина продавница?

На чантата не треба да има тренди детали

Чантите без украси и разни детали (кои се хит само една сезона) секогаш се во мода, па давајте им предност на овие модели.

kako-da-odberete-kvalitetna-chanta-shto-izgleda-luksuzno-duri-i-vo-evtina-prodavnica-02.jpg

Темна нијанса

Иако и чантите со живи бои можат да изгледаат добро, моделите со потемни, понеутрални нијанси обично се подобар избор.

Па, ако се двоумите, секогаш е подборо да купите чанта со црна, темносина или некоја слична темна боја.

kako-da-odberete-kvalitetna-chanta-shto-izgleda-luksuzno-duri-i-vo-evtina-prodavnica-03.jpg

Марамата е прифатлив украс

Иако претходно спомнавме дека едноставните модели без многу украси се подобар избор, чантите украсени со марама секогаш изгладат елегантно и луксузно.

Секако, на чантата не би требало да има други детали.

kako-da-odberete-kvalitetna-chanta-shto-izgleda-luksuzno-duri-i-vo-evtina-prodavnica-04.jpg

Логото на брендот треба да биде минијатурно

Чантите изгледаат многу подобро ако логото на брендот не зафаќа половина од нив, туку е посуптилно.

kako-da-odberete-kvalitetna-chanta-shto-izgleda-luksuzno-duri-i-vo-evtina-prodavnica-05.jpg

Уште пет совети на следната страница...Би можело да ве интересира:

Mодели на чевли кои изгледаат одлично на Инстаграм, но не се практични во реалноста Легендарните штикли со црвен ѓон на Louboutin се едни од најпосакуваните и денес...
9 модни тајни на Французинките со кои изгледаат стилски, дури и во зима со куп облека Носат капут со поголем број,  не се откажуваат од белите панталони и во зим...
12 ситници во изгледот кои играат улога за впечатокот кој го оставате Облеката во излогот секогаш изгледа беспрекорно, но дури и тоа не значи дека на ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg