Нов летен тренд е фустанот кој го открива стомачето, наместо да крие комплекси и вишок килограми (фото)

Новиот моден тренд сезонава кој го донесоа ѕвездите и модните брендови е разголено стомаче, независно дали имате витка фигура, тело со мали несовршености или пак сте бремени.

nov-leten-trend-e-fustanot-koj-go-otkriva-stomacheto-namesto-da-krie-kompleksi-i-vishok-kilogrami-foto-01.jpg

Ријана прва го промовираше трендот на разголено трудничко стомаче, а по неа гордо се приклучи и топ-моделот Адријана Лима.

nov-leten-trend-e-fustanot-koj-go-otkriva-stomacheto-namesto-da-krie-kompleksi-i-vishok-kilogrami-foto-03.jpg

Но, освен трудниците, оваа сезона сите ги носат фустаните со отсечоци во пределот на стомакот.

И не, не ви се потребни стомачни мускули како на Џеј Ло или кралицата Летиција, доволно е само да си купите ваков фустан, кој оваа сезона го носат и оние кои имаат мали несовршености во изгледот, без да се кријат зад затворени модели. 

Имате ли храброст да „износите“ ваков модел?

Како „трендсетерките“ го носат новиот летен тренд:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

13 модни трендови за пролет 2023 (директно од модните писти) Хит бои за пролет 2023 година ќе бидат виолетова, црвена и жолта во нијанса на л...
7 актуелни модни трендови во 2023 (на кои ќе се смееме за некоја година) Од комбинација на карго панталони со високи потпетици до модели со чудни отсечоц...
6 модни грешки поради кои и дамите со стил изгледаат несредено во постудените месеци Џемпери со дебели хоризонтални линии, кадифени фустани што ја следат линијата на...
Топ 5 трендови од модните писти за 2023-та XXL парчињата облека повторно ќе биде ИН, но кои се новите трендови за 2023?Модн...
Црвена како цреша – Како Македонките ја носат бојата што е вистински тренд оваа есен? Црвени усни со боја на цреша, црвени нокти, црвени чанти, фустани и чизми… Ова е...
8 модни парчиња кои се тренди, но на моменти се навистина непрактични Парчиња облека со пердуви: Облеката со пердуви бара посебна грижа и начин на скл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg