12 модни трендови од минатото кои ни се вратија (и младите ги обожаваат)

Светки залепени над очите, мини плетенки низ косата, драматични фризури со стилизирани прамени на челото и уште 9 стари трендови кои се вратија и девојчињата ги обожаваат.

12-modni-trendovi-od-minatoto-koi-ni-se-vratija-i-mladite-gi-obozhavaat-01.jpg

Некои трендови од минатото кои одамна ги заборавивме ни се вратија повторно и ја освоија младата генерација.

Младите девојки со раширени раце ги прифатија работите кои мислевме дека се закопани во минатото.

Модни трендови од минатото кои ни се вратија (и младите ги обожаваат):

Тенки веѓи

12-modni-trendovi-od-minatoto-koi-ni-se-vratija-i-mladite-gi-obozhavaat-02.jpg

Светки залепени над очите

12-modni-trendovi-od-minatoto-koi-ni-se-vratija-i-mladite-gi-obozhavaat-03.jpg

Мини плетенки низ косата

12-modni-trendovi-od-minatoto-koi-ni-se-vratija-i-mladite-gi-obozhavaat-04.jpg

Фармерки со многу низок струк

12-modni-trendovi-od-minatoto-koi-ni-se-vratija-i-mladite-gi-obozhavaat-05.jpg

Осветлени веѓи

12-modni-trendovi-od-minatoto-koi-ni-se-vratija-i-mladite-gi-obozhavaat-06.jpg

Бандана

12-modni-trendovi-od-minatoto-koi-ni-se-vratija-i-mladite-gi-obozhavaat-07.jpg

Уште 6 трендови на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 модни трендови од 2022-ра година, со кои треба да се збогувате Ќе се збогуваме со тесните, струкирани сакоа и со трендот тексас со тексас, но и...
11 модни трендови кои сега се „ИН“, но во иднина можно е да им се смееме Вреќести панталони и фармерки, бициклистички со сако се само дел од актуелните т...
5 модни гревови кои прават секоја жена да изгледа кич (4-иот е најголем) Моден грев 1: Слепо следење на трендовите. На пример, фармерките со низок струк ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg