Модерните девојки ги поместија границите – на плажа се оди во аутфити како за на модна писта (фото)

Критериумите за мода на плажа дефинитивно се поместени – девојките одат средени од глава до пети, со впечатливи модни парчиња и додатоци, кои порано не биле планирани во куфер за на плажа. 

modernite-devojki-gi-pomestija-granicite-na-plazha-se-odi-vo-autfiti-kako-za-na-modna-pista-foto-01.jpg

Да, ако сакате да бидете во тек со модата на плажа во некои од популарните бич барови, оставете ги дома лежерните шорцеви и маички и спакувајте парчиња облека кои инаку би ги носеле на излегување.

Ленени бели кошули, стилски комплети со гол стомак, парчиња од тантела, па дури и долги фустани – како модерните девојки одат на плажа во последните неколку години?

Инспирирајте се ако и вие сакате одењето на плажа да ви биде како по модна писта:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 модни гревови кои прават секоја жена да изгледа кич (4-иот е најголем) Моден грев 1: Слепо следење на трендовите. На пример, фармерките со низок струк ...
11 модни трендови кои сега се „ИН“, но во иднина можно е да им се смееме Вреќести панталони и фармерки, бициклистички со сако се само дел од актуелните т...
10 модни трендови од 2022-ра година, со кои треба да се збогувате Ќе се збогуваме со тесните, струкирани сакоа и со трендот тексас со тексас, но и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg