11 трендови од раните 2000-ти кои никој не очекуваше да се вратат

До пред само некоја година им се смеевме на тенките веѓи што беа хит во раните 2000-ти, но сега повторно ги гледаме кај инфлуенсерките и познатите жени. Контурирањето на усните со потемен молив од кармин, исто така е уште еден тренд од минатото што се враќа во мода. 

11-trendovi-od-ranite-2000-ti-koi-nikoj-ne-ochekuvashe-da-se-vratat-01.jpg

Иако е јасно дека модата секогаш „се враќа“, за некои трендови едногласно сметаме дека нема потреба повторно да бидат хит.

Но, на големо изненадување на многумина, периодов се случува токму тоа.

Трендовите од раните 2000-ти на кои се чудевме најмногу, сега повторно доминираат на модната сцена.

11 модни трендови за кои никој не веруваше дека ќе се вратат:

Тенки веѓи

11-trendovi-od-ranite-2000-ti-koi-nikoj-ne-ochekuvashe-da-se-vratat-02.jpg

Многу кратки здолништа

11-trendovi-od-ranite-2000-ti-koi-nikoj-ne-ochekuvashe-da-se-vratat-03.jpg

„Детски“ опавчиња

11-trendovi-od-ranite-2000-ti-koi-nikoj-ne-ochekuvashe-da-se-vratat-04.jpg

Контурирање на усните со молив што е потемен од карминот

11-trendovi-od-ranite-2000-ti-koi-nikoj-ne-ochekuvashe-da-se-vratat-05.jpg

Летен фустан или здолниште во комбинација со чизми

11-trendovi-od-ranite-2000-ti-koi-nikoj-ne-ochekuvashe-da-se-vratat-06.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

5 модели на фустани кои ќе бидат хит оваа есен 2022 (ќе ги гледаме насекаде) Мммм, топлите плетени миди фустани и фустаните дуксери ќе ви дадат топлина и удо...
10 популарни модни трендови кои потекнуваат уште од 1960-тите Знаевте ли дека високите бели чизми, големите очила за сонце и облеката со впеча...
13 трендови кои конечно ги заборавивме, но повторно се вратија во 2022-ра Како што знаеме, модата е циклична и постојано истите трендови се менуваат и вра...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg