10 популарни модни трендови кои потекнуваат уште од 1960-тите

Знаевте ли дека високите бели чизми, големите очила за сонце и облеката со впечатливи принтови се трендови што биле хит уште во 60-тите години од минатиот век?

10-modni-trendovi-koi-poteknuvaat-ushte-od-1960-tite-01.jpg

Изминативе неколку години го видовме враќањето на бројни трендови од последните деценија-две на минатиот век.

Но знаевте ли дека повеќето трендови што се хит денес потекнуваат уште од 1960-тите?

Во продолжение 10 вакви трендови:

Големи очила за сонце

10-modni-trendovi-koi-poteknuvaat-ushte-od-1960-tite-02.jpg

Кроп-топ маички

10-modni-trendovi-koi-poteknuvaat-ushte-od-1960-tite-03.jpg

Широки фустани како на кукла

10-modni-trendovi-koi-poteknuvaat-ushte-od-1960-tite-04.jpg

Високи бели чизми

10-modni-trendovi-koi-poteknuvaat-ushte-od-1960-tite-05.jpg

Мини здолништа

10-modni-trendovi-koi-poteknuvaat-ushte-od-1960-tite-06.jpg

Уште пет трендови на следната страница...Би можело да ве интересира:

5 модели на фустани кои ќе бидат хит оваа есен 2022 (ќе ги гледаме насекаде) Мммм, топлите плетени миди фустани и фустаните дуксери ќе ви дадат топлина и удо...
Ледено сина сенка за очи – Моден тренд што ги освои и македонските дами (фото) Сината сенка за очи е вистински тренд оваа есен. Бојата по која беа препознатлив...
11 модни трендови кои сега се „ИН“, но во иднина можно е да им се смееме Вреќести панталони и фармерки, бициклистички со сако се само дел од актуелните т...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg